Biuro Obsługi Klienta 59 815 41 17
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: RD
Zdjęcia: Renault Trucks
Auto Market Truck, 2016(6)
z dnia 2016-07-08

RENAULT TRUCKS T TANKER

Aktualności

Renault Trucks T w wersji Tanker spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące ładowności i bezpieczeństwa

Renault Trucks wprowadziło do sprzedaży wyspecjalizowany pojazd, przeznaczony dla przewoźników transportujących materiały niebezpieczne, produkty łatwo psujące się i chemikalia. Renault Trucks T w wersji Tanker, bo nim mowa, spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące ładowności i bezpieczeństwa, stanowiące wspólną cechę wszystkich tych zastosowań.
Przewóz materiałów niebezpiecznych lub produktów łatwo psujących się podlega specjalnym rygorom. W celu spełnienia potrzeb użytkowników realizujących tego typu przewozy, Renault Trucks opracowało wersję Tanker swojego modelu T. Pojazd ten został zoptymalizowany pod kątem małej masy własnej i wyższego poziomu bezpieczeństwa w odniesieniu zarówno do ładunku, jak i kierowcy.
Zmniejszenie masy własnej, a tym samym zwiększenie ładowności, osiągnięto m.in. poprzez wyposażenie Renault Trucks T Tanker w aluminiowe obręcze kół, aluminiowe zbiorniki paliwa i sprężonego powietrza oraz lekkie siodło. Dodatkowo, wyeliminowano szereg mniej istotnych elementów, takich jak np. przedłużenia drzwi kabiny. Wszystko to pozwoliło „odchudzić” pojazd z kabiną sypialną o 270 kg, w porównaniu ze standardową wersją modelu T.
Prawa strona podwozia wersji Tanker jest niezabudowana, co pozwala na montaż specjalistycznego wyposażenia dodatkowego, zależnie od rodzaju transportowanych ładunków. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa kierowcy i ładunku, T Tanker jest standardowo wyposażany m. in. w układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu, pozwalający obserwować odczyty ciśnienia w oponach na wyświetlaczu w zestawie wskaźników, a tym samym uniknąć ryzyka rozerwania opony wskutek niewłaściwej eksploatacji. 
Układ umożliwia również optymalizowanie zużycia paliwa i trwałości opon. Standardowe wyposażenie wersji Tanker obejmuje także opony charakteryzujące się najkrótszą drogą hamowania w swojej klasie. 
Ponadto, T Tanker jest standardowo wyposażany w pakiet Protect, zawierający ogranicznik prędkości z aktywnym tempomatem (ACC), utrzymującym bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego, reflektory doświetlające zakręt, funkcję automatycznego włączania świateł, ksenonowe reflektory główne wraz ze spryskiwaczami.
Model T Tanker posiada certyfikat ADR (europejska umowa dotycząca drogowego przewozu materiałów niebezpiecznych) upoważniający do transportu wszelkiego rodzaju materiałów niebezpiecznych. Oznacza to m. in., że jest wyposażony w specjalny układ wydechowy, główny wyłącznik akumulatora w kabinie i przenośną pomarańczową lampę ostrzegawczą. 
Powiązane ogłoszenia:
119 000 PLN
Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe " DOM - BUD " Kamila Kajdan Polska
75 000 PLN
P.H.U. DOMAŃSKI SP. JAWNA JERZY I PAWEŁ DOMAŃSCY Polska
P.H.U. DOMAŃSKI SP. JAWNA JERZY I PAWEŁ DOMAŃSCY
42 800 PLN
KrisCars Kania Krzysztof Polska
KrisCars Kania Krzysztof
95 000 PLN
FIRMA HANDLOWA "SASPOL" Mieczysław Sas Polska
FIRMA HANDLOWA "SASPOL" Mieczysław Sas
139 000 PLN
FIRMA HANDLOWA "SASPOL" Mieczysław Sas Polska
FIRMA HANDLOWA "SASPOL" Mieczysław Sas