Wiadomości z rynku

wtorek
23 kwietnia 2024

Filtry Bosch

Bez smogu i zanieczyszczeń w kabinie
25 sierpnia 2017
Kurz, pyłki roślin, smog i inne zanieczyszczenia wnikające do kabiny samochodowej mogą stać się poważnym problemem dla zawodowego kierowcy, który często pokonuje setki kilometrów dziennie. Doskonałym rozwiązaniem problemu są filtry kabinowe Bosch.

Dlaczego warto zamontować filtr kabinowy?

Wiele godzin za kierownicą jest męczące, dlatego bardzo ważne jest, aby kierowca miał zapewniony maksymalny komfort. Pyłki roślinne i inne alergeny wywołują nieprzyjemne objawy, które mogą obniżać koncentrację (m.in. pieczenie i łzawienie oczu). Kichaniu często towarzyszy mimowolne przymknięcie oczu, co na drodze może stać się powodem poważnego wypadku.
Dodatkowo już od dłuższego czasu eksperci ostrzegają przed szkodliwym smogiem, który pojawia się nie tylko na zakorkowanych ulicach, ale także na trasach szybkiego ruchu.
Wysokiej jakości filtr kabinowy z warstwą węgla aktywnego chroni przed wdychaniem zanieczyszczeń, a dodatkowo absorbuje niemiłe zapachy.

Filtry kabinowe Bosch

Standardowe filtry przeciwpyłkowe Bosch składają się z trzech warstw. Każda warstwa pełni inną funkcję filtracyjną. Warstwa wstępna ma zatrzymać największe zanieczyszczenia. Drobne pyłki wchłaniane są przez mikrowłókninę, a najdrobniejsze zanieczyszczenia zatrzymuje włóknina nośna.
Nowoczesne filtry kabinowe tej marki posiadają dodatkową warstwę gąbczastego węgla aktywnego. Węgiel aktywny powstaje ze zwęglanych (beztlenowo) skorupek orzechów kokosowych. Jego zadaniem jest pochłanianie gazów (skuteczność filtracji sięga niemal 100%). Materiał ten absorbuje także nieprzyjemne aromaty zapewniając w kabinie idealną świeżość.

Jak dbać o filtr kabinowy?

Filtry kabinowe Boscha skutecznie oczyszczają powietrze zwiększając komfort kierowcy, zapobiegają dekoncentracji i złemu samopoczuciu. Warto jednak pamiętać o ich serwisie. Producenci zalecają wymianę filtra minimum raz w roku – najlepiej przed sezonem wiosennym (lub po około 20 tys. przejechanych km). Podczas wymiany, warto oczyścić parownik i przewody.
 
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.