Biuro Obsługi Klienta 59 84 10 550
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: Grzegorz Borkowski
Auto Market Truck, nr 45/2005 (565)
z dnia 2005-11-11

Tirówki. Gdzie i za ile?

Na trasie: geografia usług przydrożnych

Tirówki. Gdzie i za ile?

rys. Dariusz Pietrzak

Regionalne cenniki przydrożnych usług seksualnych są w przybliżeniu odbiciem geografii gospodarczej naszego kraju. W kujawskich lasach, wśród mazurskich jezior popyt niewielki, więc i ceny niższe. Najdrożej na Śląsku i przy zachodniej granicy.
Materiał do tej publikacji zebraliśmy od truckerów i kierowców flotowych, którzy wymieniają się w internecie informacjami o miejscach, gdzie stoją tirówki i cenach ich usług. Sądząc po frekwencji na poświęconych tej tematyce forach internetowych, wielu kierowców zasięga języka przed wyruszeniem w nową trasę właśnie pod kątem wartych polecenia tirówek.
Polskim biegunem taniego, przydrożnego seksu jest woj. kujawsko-pomorskie. Koło Brodnicy, przy drodze nr 52 (najkrótsza trasa między Toruniem i Olsztynem), seks oralny można kupić już za 30 zł, za stosunek płaci się 50 zł. Droga nr 16: na odcinku z Ostródy do Iławy, koło Sambrowa (woj. warmińsko-mazurskie) ceny zbliżone (odpowiednio 40 i 50 zł). Podobne ceny usług tirówek obowiązują przy trasie Warszawa - Białystok.
Nieco drożej na wylotówkach z większych miast. Np. przy wylocie z Krakowa na Kielce (droga nr 7) ceny odpowiednio 50 i 60 zł. Jeśli wierzyć polecającemu je truckerowi, Darkowi, dziewczyny ładne. Takie same ceny przy wylocie z Łodzi na Warszawę (droga nr 14), jednak polecający tirówki szofer zastrzega, że "dziewczyny są niebrzydkie, ale nie za młode".
Amatorzy szybkich atrakcji seksualnych powinni omijać Śląsk. Na Dolnym Ślasku, w okolicach Wrocławia ponoć "całkowita tragedia, nie ma ani jednej". A na Górnym Śląsku drogo. Na trasie Gliwice - Bytom (droga nr 4) ceny odpowiednio 80 i 100 zł. Przydrożnych prostytutek sporo jest przy popularnych, zachodnich przejściach granicznych. Jest ruch w interesie, są i wyższe ceny. I nic dziwnego - wiodą przez nie najważniejsze trasy transportu międzynarodowego. Np. na odcinku krajowej "trójki", między Goleniowem a Szczecinem, miłość z tirówką to wydatek 50 lub 100 zł.
Tyle o finansach. Znacznie chętniej niż o pieniądzach twardzi dżentelmeni z dużych aut rozmawiają o swoim wrażeniach estetycznych. Siłą rzeczy, na potrzeby publikacji cytowane wypowiedzi musieliśmy zdecydowanie złagodzić: "Jak lecisz z Olsztyna przez Kowalewo, tak z 10 km od niego jest zjazd z górki. Tam, tuż przed Gronowem jest parking, a na nim ekstralaska stoi. Nie wygląda na pierwszą lepszą prostytutkę!" - pisze jeden z przewoźników. Inny tak opisuje krasę tirówek z Janek koło Warszawy: "młode, jędrne, uśmiechnięte i chętne (...)".