Logo

Jechał zygzakiem po A2

1,8 promila w upale musiało mocno uderzyć do głowy

17 sierpnia 2020

1,8 promila w upalny dzień mocno osłabiło kierowcę busa

Fot. ITD

P onad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca busa zatrzymany przez patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna jechał zygzakiem po autostradzie A2. Niebezpieczną jazdę zauważył kierowca ciężarówki, który zawiadomił inspektorów ITD.

Nie był w stanie utrzymać stałego toru jazdy, poruszał się zygzakiem. Na niepewną jazdę kierowcy busa zwrócił uwagę prowadzący ciężarówkę, który w tym samym czasie, 10 sierpnia jechał autostradą A2. Kierowca ciężarówki zaalarmował stacjonujący w Żdżarach patrol ITD. Inspektorzy zatrzymali busa. Kierowca był pijany – kontrola trzeźwości wykazała 1,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce kontroli inspektorzy wezwali patrol policji ze Starego Miasta w Koninie, który prowadził dalsze czynności z nietrzeźwym kierowcą.