Logo

Volvo z Finlandii do Wrocławia

Autobusy Volvo będą produkowane we Wrocławiu

27 maja 2022

Volvo przeniesie produkcję autobusów z fińskiego miasta Tampere do Wrocławia – o takiej decyzji kierownictwa koncernu poinformowano 5 marca. Ta skandynawska fabryka, w której wytwarzano dotąd autobusy międzymiastowe Volvo 8700, przestanie istnieć. Pozostanie natomiast druga z fińskich wytwórni, w Turku, a wytwarzająca autobusy turystyczne.

Volvo przeniesie produkcję autobusów z fińskiego miasta Tampere do Wrocławia – o takiej decyzji kierownictwa koncernu poinformowano 5 marca. Ta skandynawska fabryka, w której wytwarzano dotąd autobusy międzymiastowe Volvo 8700, przestanie istnieć. Pozostanie natomiast druga z fińskich wytwórni, w Turku, a wytwarzająca autobusy turystyczne. Decyzja o przeniesieniu spowoduje dalsze wzmocnienie wrocławskiej fabryki. Obecnie jest to drugi pod względem wielkości producent autobusów w kraju. W ub. r. fabrykę opuściły 794 pojazdy, 22 proc. wszystkich autobusów wyprodukowanych w Polsce (na pierwszym miejscu jest MAN Star w Sadach k. Poznania z 956 autobusami).