Logo

Maszyny budowlane i drogowe na wystawach

Targi - Kalendarz imprez w Polsce w 2010 r.

27 maja 2022

Pomimo recesji plany wystawowe branży budowlanej na 2010 r. wyglądają całkiem obiecująco. Nowe koparki gąsienicowe i kołowe, ładowarki, wywrotki i dźwigi najbardziej liczących się na rynku marek będzie można zobaczyć podczas kilkunastu wystaw w Polsce. Do tych najważniejszych należą na pewno Budma i Bumasz oraz kieleckie targi Autostrada-Polska (Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego), którym od dwunastu już edycji towarzyszą Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych Maszbud

Sezon wystawienniczy otwiera jak zwykle poznańska Budma, wraz z Międzynarodowymi Targami Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego Bumasz. To wystawa organizowana w cyklu dwuletnim. Skupia największych producentów i dystrybutorów pojazdów i maszyn działających na polskim rynku (Budma i Bumasz to w sumie ok. 1,5 tys. wystawców).

Luty i marzec obfitować będą w imprezy o charakterze raczej lokalnym. Interesująco zapowiadają się m.in. organizowane już po raz siedemnasty łódzkie targi Interbud oraz odbywający się po raz dziewiętnasty szczeciński Bud-Gryf. Organizatorzy obu imprez liczą na frekwencję ponad 200 wystawców oraz kilkunastotysięczną rzeszę zwiedzających.

Hitem targowej wiosny tradycyjnie powinny być organizowane po raz szesnasty kieleckie targi Autostrada-Polska (Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego), którym od dwunastu już edycji towarzyszą Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych Maszbud. Spodziewana frekwencja to ok. 800 wystawców i co najmniej 20 tys. zwiedzających. Na wystawach pokazanych ma zostać niemal tysiąc różnego rodzaju maszyn i urządzeń stosowanych w budownictwie. Drugą z wiodących wiosennych wystaw będzie bydgoski Wod-Kan, targi maszyn i urządzeń dla wodociągów i kanalizacji. Zorganizowane zostaną już po raz osiemnasty, a skupią ponad 300 firm krajowych i zagranicznych, w tym wiodących dystrybutorów maszyn do robót ziemnych.

W okresie powakacyjnym imprez budowlanych będzie zdecydowanie mniej, najciekawiej zapowiada się warszawska Infrastruktura, targi organizowane po raz ósmy. O budownictwie będzie też mowa podczas poznańskich targów technologii proekologicznych Poleko. Jak bowiem zgodnie podkreślają organizatorzy wszystkich wystaw budowlanych, w 2010 r. targom towarzyszyć będzie idea tzw. zrównoważonego budownictwa. Oznacza ona kierowanie się zasadami ekologii, ekonomii i ergonomii, wykorzystanie zrównoważonych materiałów, promowanie praktyki bezpiecznego budowania oraz stosowania nowych technologii, np. przy ocenie ryzyka prac inżynierskich i szkód powodowanych przez zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie powietrza.

Wybrane imprezy wystawiennicze branży budowlanej w 2010 r. Termin Miasto Targi 19-22 stycznia Poznań Budma, Międzynar. Targi Budow. (oraz Bumasz, Międzynar. Targi Maszyn Budow. i Drogowych,Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego) 11-14 lutego Łódź Interbud – Targi Budownictwa 12-14 marca Szczecin Bud-Gryf, Międzynarodowe Targi Budowlane 19-21 marca Bydgoszcz Gryf-Bud, Ogólnopol. Targi Budow. i Instalacji 19-21 marca Lublin Lubdom Wiosna, Lubelskie Targi Budowlane 16-18 kwietnia Warszawa Murexpo, Ogólnopolskie Targi Budowlane 11-14 maja Kielce Autostrada-Polska, Międzynar. Targi Budow. Drogow. Maszbud, Międzynar. Targi Maszyn Budow. i Pojazdów Specjalist. Traffic-Expo,Międzynarodowe Targi Infrastruktury 18-20 maja Bydgoszcz Wod-Kan, Międzynar. Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji 24-26 września Lublin Lubdom Jesień, Lubelskie Targi Budowlane 13-15 października Warszawa Infrastruktura, Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej 23-26 listopada Poznań Poleko, Międzynar. Targi Ochrony Środowiska