Logo

Więcej państw w transportowym projekcie

Przewozy. Bułgaria, Grecja i Rumunia w Via Carpatia

27 maja 2022

22 października w Łańcucie podpisano deklarację przystąpienia do inicjatywy Via Carpatia trzech państw (Bułgaria, Grecja oraz Rumunia). Są to kolejne, obok Węgier, Słowacji, Polski i Litwy kraje, które przystąpiły do projektu Via Carpatia.

22 października w Łańcucie podpisano deklarację przystąpienia do inicjatywy Via Carpatia trzech państw (Bułgaria, Grecja oraz Rumunia). Są to kolejne, obok Węgier, Słowacji, Polski i Litwy kraje, które przystąpiły do projektu Via Carpatia.

Celem międzynarodowej inicjatywy Via Carpatia jest modernizacja i rozbudowa drogowego szlaku tranzytowego łączącego Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję. Inicjatywa ta została sformalizowana w 2006 r. poprzez podpisanie Deklaracji Łańcuckiej przez ministrów transportu Litwy, Polski, Słowacji i Węgier.

Częścią szlaku Via Carpatia w Polsce są drogi S8 i S19 (Budzisko-Suwałki-Choroszcz/Białystok-Lublin-Rzeszów-Barwinek).