Logo

BASF buduje w Polsce fabrykę katalizatorów

Aktualności, rynek

27 maja 2022

BASF inwestuje około 90 milionów euro w pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia. Budowę zakładów o powierzchni 40 tys. mkw. – największej fabryki katalizatorów BASF w Europie – firma rozpocznie przed końcem 2012 r.

BASF inwestuje około 90 milionów euro w pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia. Budowę zakładów o powierzchni 40 tys. mkw. – największej fabryki katalizatorów BASF w Europie – firma rozpocznie przed końcem 2012 r. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 r. Do 2016 r., kiedy uruchomionych zostanie 10 planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji sięgnie 150 mln euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.

W Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla oraz katalizatory rozpadu ozonu marki Premair.

– Polska jest dla BASF atrakcyjna inwestycyjnie przede wszystkim ze względu na jej centralne położenie w Europie i rozwój gospodarczy – powiedział Joachim Meyer, szef BASF na Europę Centralną.