Wiadomości z rynku

Autor: RED
Zdjęcia: arch.
Auto Market Truck, nr /2015 (1077)
z dnia 2015-09-18

Matexpo 2015 kolejny wielki sukces

Rekordowa frekwencja na targach
W niedzielę, 6 września, targi Matexpo zamknęły swoje podwoje. Odwiedzający, wystawcy, partnerzy i sponsorzy jednogłośnie orzekli, że: targi po raz kolejny zakończyły się sukcesem.
Matexpo w liczbach: 39.335 odwiedzających w porównaniu z 36.231 w 2013 roku, ponad 3.600 pracowników obsługi w porównaniu z 3.000 w 2013 i ponad 700 gości na oficjalnym otwarciu.
Do sukcesu zdecydowanie przyczyniła się też obecność premiera. Mimo raczej chłodnej i mokrej pogody odwiedzający dopisali zarówno na stoiskach wewnętrznych jak i tych zewnętrznych. Wszyscy wystawcy byli też zgodni, że zmienił się profil odwiedzających. 389 wystawców, 135.000 mkw. powierzchni targowej, 30.000 mkw. powierzchni Demozone oraz ponad 1.400 marek: Matexpo jest ciągle numerem jeden w krajach Beneluksu.
Większość wystawców miała zdecydowanie pozytywne odczucia: wzrasta zapotrzebowanie zarówno na sprzedaż jak i wynajem maszyn i urządzeń. I ta tendencja przełożyła się na obiecujące kontakty z obecnymi oraz potencjalnymi klientami. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyły się także nowinki technologiczne. W tym roku można było zaobserwować, ile wysiłku włożyli wystawcy, żeby przyciągnąć odwiedzających i zaznaczyć swoją obecność na targach.
Matexpo pozostaje znaczącym miejscem sprzedaży maszyn i urządzeń, nie tylko dzięki licznym stoiskom, lecz również poprzez strefę pokazową. Niestety, ze względu na deszcz trzeba było odwołać kurs prowadzenia samochodów ciężarowych. Bezpieczeństwo jest priorytetem dla organizatorów i nie można podejmować niepotrzebnego ryzyka. Mimo tego odwiedzający mogli obejrzeć imponujące pojazdy i samochody ciężarowe.
W ciągu najbliższych dni organizatorzy Matexpo dokładnie przeanalizują całe wydarzenie, a następnie rozpoczną się prace nad przygotowaniem kolejnej edycji, która odbędzie się w dniach od 6 do 10 września 2017 r.