Wiadomości z rynku

Autor: RED
Zdjęcia: Targi Chemnitz
Auto Market Truck, nr /2015 (1078)
z dnia 2015-09-25

CHEMNITZ Jedyna wschodnioniemiecka wystawa pojazdów użytkowych zaprasza

COMMCAR od 1 do 4 października 2015 na terenie Targów Chemnitz
CHEMNITZ Jedyna wschodnioniemiecka wystawa pojazdów użytkowych zaprasza

Impresje z COMMCAR 2013

CHEMNITZ Jedyna wschodnioniemiecka wystawa pojazdów użytkowych zaprasza

Impresje z COMMCAR 2013

Po raz drugi od 2013 roku Targi Chemnitz zapraszają na jedyną wschodnioniemiecką wystawę pojazdów użytkowych. Cała wystawa COMMCAR, trwająca od 1 do 4 października w hali i na terenach otwartych, poświęcona jest innowacyjnej technologii budowy pojazdów, akcesoriom i usługom dla pojazdów ciężarowych, transporterów, pojazdów specjalnych i komunalnych oraz naczepom i zabudowom pojazdów.
Swój udział zgłosili już znani producenci, dealerzy samochodowi, usługodawcy i dostawcy branży samochodów użytkowych, między innymi firmy: Citroen, Continental, Fliegl, Fuso, Hiab, Kienzle, Mercedes-Benz, Multicar, Renault, Suzuki, TomTom, Vergölst i Volvo.
Zasięg COMMCAR obejmuje w Niemczech Saksonię, Turyngię, Saksonię-Anhalt, Berlin, Brandenburgię oraz Bawarię. Kierownik targów, Michael Kynast podkreśla:
- Szczególnie cieszymy się, że podobnie jak podczas pierwszej edycji COMMCAR, będziemy mogli powitać gości z sąsiadujących z Saksonią krajów - Polski i Czech.
Do technicznych nowinek, które będzie można zobaczyć podczas wystawy, należy naczepa kombinowana, która może przewodzić zarówno towar płynny jak i drobnicowy, a także łatwy w użytkowaniu system zabezpieczenia ładunku dla przedsiębiorstw zajmujących się spedycją kurierską, ekspresową i tradycyjną. Obydwa projekty powstały we współpracy saksońskich szkół wyższych z przedstawicielami branżowymi.
Ponadto jeden cały dzień targowy poświęcono tematowi bezpiecznego transportu ładunków. 3 października, w dniu poświęconym zabezpieczeniu towaru, kierowcy, załadowcy, przedsiębiorstwa transportowe, dysponenci jak i funkcjonariusze organów kontrolnych będą mogli wymieniać się doświadczeniami w tym zakresie podczas specjalistycznych wykładów, prezentacji i testów praktycznych.
Przez cztery dni odbywać się będzie forum specjalistów w dziedzinie transportu i logistyki. Pokaz specjalny będzie informować o pracy w sektorze transportowym i logistycznym. Prezentacji towarzyszyć będzie forum z wykładami dotyczącymi profili zawodowych oraz giełda pracy.
Kulminacyjnym punktem programu ramowego COMMCAR będą międzynarodowe zawody w ciągnięciu ciężarówki (Truck Pull). W tej dyscyplinie sportowej 3 i 4 października staną w szranki najsilniejsi mężczyźni i kobiety na kontynencie, aby wyłonić mistrza lub mistrzynię. Już w 2013 r. zawody Truck Pull były magnesem dla zwiedzających COMMCAR. Wtedy odbyły się w Chemnitz niemieckie mistrzostwa mężczyzn i po raz pierwszy kobiet.
Pierwszą edycję COMMCAR odwiedziło ponad 3500 gości. Około dwóch trzecich oceniło nową wystawę "bardzo dobrze" lub "dobrze". Również ankieta przeprowadzona wśród wystawców odzwierciedliła tę tendencję. Trzy czwarte ankietowanych oszacowało potencjał targów jako "bardzo dobry" lub "dobry". 85% zapytanych z pewnością lub najprawdopodobniej odwiedzi targi w 2015 roku.
COMMCAR otrzyma ponownie wsparcie ideowych sponsorów - Federalnego Związku Transportu, Logistyki i Recyclingu (Bundesverband Güterkraftverkehr, Logistik und Entsorgung e. V. - BGL), Krajowego Związku Saksońskich Przedsiębiorstw Transportowych (Landesverband des Sächsischen Verkehrsgewerbes e. V. - LSV) oraz organizacji rzeczoznawców DEKRA.