Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: RD
Zdjęcia: Archiwum
Auto Market Truck, 2016(5)
z dnia 2016-02-12

Caddy najlepszy wśród dostawczych

Volkswagen wygrał w konkursie dziennikarskim

Caddy jest dostępny także
w wersji Maxi, z wydłużonym rozstawem osi

Dziennikarze z mediów motoryzacyjnych w Polsce, związanych z branżą samochodów użytkowych, wybrali najlepszy samochód dostawczy 2015 roku. Najwyższą ocenę wśród pięciu modeli, które poddano szczegółowym testom i pomiarom, uzyskał nowy Volkswagen Caddy.
Pod koniec minionego roku do konkursu stanęło pięć najpopularniejszych, małych samochodów dostawczych, które były wyposażone zgodnie z preferencjami użytkowników tego typu aut w Polsce. Zespół jurorów składający się z dziennikarzy z branżowych mediów, na podstawie jazd próbnych i specjalistycznych pomiarów odbywających się w identycznych warunkach, wybrał najlepszy samochód dostawczy, który w minionym roku debiutował na polskim rynku. Zgodnie z zasadami tej rywalizacji zwycięzca jest wybierany spośród samochodów jednej klasy. Łączna ocena pojazdu obejmowała takie cechy auta, jak kabina, przedział bagażowy, silnik i układ przeniesienia napędu, właściwości jezdne oraz codzienna funkcjonalność i bezpieczeństwo. W każdej z tych kategorii samochód mógł uzyskać maksymalnie 10 punktów. Sumę punktów pomniejszono o współczynnik, który uwzględniał średnie zużycie paliwa podczas jazd testowych.
Zwycięzcą testu okazał się nowy Volkswagen Caddy 1.6 TDI, który zdobył łącznie 43,7 pkt i pokonał Citroena Berlingo, Fiata Doblo, Renault Kangoo oraz Dacię Dokker. Jurorzy najwyżej ocenili w Caddy kabinę, układ napędowy, właściwości jezdne i funkcjonalność.
Nowy Caddy to już czwarta generacja dostawczego Volkswagena, który produkowany jest w Poznaniu. Model ten zalicza się do najpopularniejszych małych aut użytkowych na świecie. Do tej pory sprzedaż Caddy osiągnęła ponad 11 milionów sztuk. W najnowszej wersji auto debiutowało na rynku w połowie 2015 roku. W Polsce Caddy jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W minionym roku zarejestrowano 2.951 Volkswagenów Caddy, co dało wynik o 2% lepszy w porównaniu z liczbą rejestracji w roku 2014.
Najnowsza wersja małego dostawczego Volkswagena jest oferowana z ekonomicznymi silnikami TSI i TDI o mocy od 84 KM do 150 KM. Auto może być wyposażone zarówno w mechaniczną skrzynię biegów, jak i w automatyczną przekładnię dwusprzęgłową DSG. Klienci mogą wybrać nowego Caddy również z napędem na cztery koła 4MOTION.
Samochód jest dostępny także w wersji Maxi, z wydłużonym rozstawem osi. Dla szczególnie wymagających klientów producent przygotował wersje specjalne – Generation Four oraz Beach. Ceny nowego Volkswagena Caddy zaczynają się od 53.800 zł netto (wersja furgon) oraz 56.500 zł netto (wersja osobowa – kombi).
Caddy to kolejny dostawczy model Volkswagena, który może pochwalić się tytułem Samochodu Dostawczego Roku w Polsce, wcześniej, w 2013 roku w konkursie wygrał Transporter.
Powiązane ogłoszenia:
369 PLN
LIS-PLUS Katarzyna Liskowska-Muszyńska Polska
LIS-PLUS Katarzyna Liskowska-Muszyńska
27 990 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.
34 500 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.
495 PLN
Olex Waldemar Kończak Polska
Olex Waldemar Kończak
100 PLN
Olex Waldemar Kończak Polska
Olex Waldemar Kończak