Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: Atlas
Zdjęcia: Atlas
Auto Market Truck, 2017(1)
z dnia 2017-04-14

Stworzone do transportu pojemników przenośnych

Przyczepy ATLAS – produkty wysokiej jakości

Przyczepy ATLAS do transportu pojemników, zarówno w wersji stacjonarnej jak i uchylnej, zostały SPECJALNIE zaprojektowane i stworzone do transportu drogowego pojemników przenośnych. 
Biznes zrodził się w 1998 roku za pomocą oryginalnego pomysłu, dzięki 30-letniemu doświadczeniu firmy w dziedzinie transportu ekologicznego. Proces konstrukcyjny rozwija się technologicznie od lat, w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, zawsze zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa.

Pojazdy tej marki, w całości budowane w fabryce w Gambellara (Vicenza), cechuje wysoka wytrzymałość, stabilność na zakrętach i bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo i prostota załadunku i rozładunku pojemników, wysoka wydajność systemów hydraulicznych oraz zacisków pojemników, mały ciężar własny oraz żywotność i wysoka niezawodność. Przyczepy posiadają homologację europejską i można je rejestrować we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Dlaczego wybrać przyczepy ATLAS?

Samonośne przyczepy ATLAS zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o transporcie drogowym pojemników przenośnych. Wiąże się to z optymalizacją wysokości załadunku i tary. Przyczepy ATLAS nie wymagają dalszej nadbudowy do rozładunku kontenerów, jako że jest ona już częścią ramy przyczepy. Wysokość poziomu obciążenia wynosi zaledwie 1.100 mm. Pozwala to na obniżenie środka ciężkości, a zatem zapewnienie większej stabilności pojazdu. 
Dopuszczalna masa całkowita to 20 t dla przyczep dwuosiowych oraz 26 t dla trójosiowych. Masa własna zwykłych przyczep dwuosiowych wynosi 3.600 kg, a trójosiowych 4.200 kg. 
Dla przyczep uchylnych poziom obciążenia wynosi zaledwie 10 mm więcej, tak żeby łączna wysokość przyczepy nie przekroczyła 1.110 mm. Urządzenie blokujące pojemnika jest umieszczone wewnątrz ramy i składa się z 4 zacisków zabezpieczających, z których każdy jest uruchamiany za pomocą siłownika hydraulicznego wyposażonego w zawór blokujący. Taki system gwarantuje, że jeżeli zaciski nie są w stanie otworzyć się lub poluzować w przypadku awarii. 
Wózek do transportu wewnętrznego jest wyposażony w 4 rolki o dużej średnicy, które umożliwiają łatwe przesuwanie pojemnika po przyczepie. Wózek transportowy wraz z częściami nośnymi pozwala na ustawianie i obsługiwanie wszystkich rodzajów pojemników przenośnych. Dwustronny wózek transportowy jest specjalnie przystosowany, aby móc załadowywać pojemniki z przedniej części przyczepy.
Solidna konstrukcja 

Producent buduje własne ramy. Przyczepy ATLAS w wersji seryjnej są zbudowane z samonośnej ramy wykonanej z dwóch belek stalowych o wysokiej wytrzymałości, w kształcie ceownika i usztywnione od dołu.
Staranna produkcja przy użyciu zaawansowanych urządzeń, dbałość o procesy spawalnicze oraz szkolenia persona zapewniają wysoki poziom jakości wszystkich przyczep. 
Firma wyposaża przyczepy w system CE, aby kontrolować bezpieczne zamykanie zacisków blokujących, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w transporcie drogowym.
Proces piaskowania i malowania, chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, wykonywany jest na gołej ramie. Po piaskowaniu nakładane są dwie antykorozyjne warstwy z żywicy epoksydowej, a po początkowej fazie suszenia w piecu w temperaturze 60 st. C, mogą być nałożone dwie warstwy farby akrylowej.
Do budowy przyczep producent używa tylko wysokiej jakości części składowych od najlepszych marek. Wszystkie elementy są starannie dobrane i periodycznie testowane w celu zapewnienia wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa.
ATLAS  ALLESTIMENTI SRL
Via Strada Statale 11
36053 Gambellara  (VI) Vicenza
Veneto, Włochy
+39 0444-440188 commerciale.atlas@gmail.com
WWW.ATLASSRL.COM