Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: RD
Zdjęcia: Inter Cars
Auto Market Truck, 2017(1)
z dnia 2017-05-05

Nowe filie Inter Cars

Już 226 placówek w całej Polsce

 

Już w 226 miejscach w całej Polsce można znaleźć filie Inter Cars. W ostatnich miesiącach spółka nadal rozbudowywała swoją strukturę. Otwarto nowe placówki w Kaliszu, Mielcu, Szczecinie, Krakowie, Zgierzu i Mińsku.
W lutym sprzedaż rozpoczęła filia Inter Cars w Kaliszu, przy ul. Podmiejskiej, w pobliżu głównej ulicy w mieście.  W asortymencie są części do samochodów osobowych. 
Przy głównej trasie w kierunku Rzeszowa działa od lutego filia Inter Cars w Mielcu. Argumentem za otwarciem tego punktu była chęć zapewnienia klientom z powiatu mieleckiego dużego magazynu oraz poprawa dystrybucji części poprzez wprowadzenie czterech cyklicznych tras. Oddział może również pochwalić się usługą ekspresowej dostawy towaru. Punkt posiada 580-metrowy magazyn, a także blisko 80 m2 powierzchni, na której znajdują się biuro i sala sprzedaży. Przed budynkiem jest duży parking dla klientów. Oddział ma w ofercie produkty do samochodów osobowych, a także akcesoria i opony. By usprawnić pracę w magazynie, punkt korzysta z terminali radiowych. 
Także w lutym rozpoczęła działalność nowa filia Inter Cars przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie, zlokalizowana w charakterystycznym punkcie – przy stoczni. W oddziale można znaleźć części zarówno do osobówek, jak i pojazdów ciężarowych. Na tych, którzy wybiorą się na zakupy osobiście, czeka duży parking. Z kolei tym, którzy preferują zamówienia na odległość, całą procedurę ułatwi z pewnością call center, dzięki któremu mają pewność, że dodzwonią się do sprzedawcy. Codziennie z filii wyjeżdżają samochody z dostawami w trzech kierunkach. Realizują one od 4 do 6 tras dziennie. Punkt dysponuje magazynem o powierzchni 830 m2, 20-metrowym biurem i 75-metrową salą sprzedaży. 
Od ponad dwóch miesięcy działa w nowej lokalizacji krakowska filia IC. Została ona przeniesiona z ul. Zakopiańskiej na ul. Jabłoniową. Obecnie mieści się w pobliżu drugi wylotowej do Zakopanego. O przeprowadzce zadecydowała m.in. chęć powiększenia magazynu oraz parkingu dla klientów. Obecnie więc filia posiada aż 1000 m2 powierzchni magazynowej, w której zainstalowano zjeżdżalnię grawitacyjną i wykorzystuje się tzw. pełne radio. Jest to największy magazyn części osobowych i ciężarowych w Małopolsce. 
Ponadto filia może pochwalić się 450 m2 biura oraz salą sprzedaży o wielkości 150 m2.  Przed budynkiem czeka na klientów parking aż na 80 miejsc. Rozszerzono asortymentu filii. W ofercie są części do samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych, jak również opony. Punkt obsługuje 12 tras dziennie, dostarczając towar klientom z Krakowa, jak również rozwożąc go w kierunku Skawiny, Alwerni, Dobczyc, Myślenic, Gdowa i Zakopanego. 
Pod koniec lutego pod nowym adresem rozpoczęła pracę filia w Zgierzu. Obecnie mieści się ona przy ul. Aleksandrowskiej, gdzie została przeniesiona z ul. Dąbrowskiego. Nowa lokalizacja została wybrana ze względu na dogodniejszy dojazd (oddział znajduje się przy drodze krajowej nr 71). Innym powodem było powiększenie magazynu. W tej chwili ma on 450 m2 powierzchni. Do tego filia dysponuje 60-metrowym biurem i 90-metrową, oznakowaną salą sprzedaży. W punkcie znajduje się także sala szkoleniowa dla klientów. Przed budynkiem czeka na nich natomiast parking. 
W ofercie filii są produkty przeznaczone do samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych, jak również akcesoria. Dzięki wykorzystaniu call center, klient ma pewność, że dodzwoni się i złoży zamówienie przez telefon. Do takich warsztatów towar jest dowożony – odbywa się to 3 razy dziennie na 4 różnych trasach. 
W marcu została otwarta filia przy ul. Kablowej w Szczecinie. Znajduje się na terenie po byłej fabryce kabli „Załom”. Obiekt pełni funkcję mini hubu i zaopatruje w towar wszystkie filie wchodzące w skład Grupy Filialnej Szczecin. Ponadto obsługuje klientów z takich miejscowości, jak Świnoujście, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Wolin, Nowogard, Gryfino, Pyrzyce i Banie.
Filia dysponuje magazynem o powierzchni 4700 m2, w którym wykorzystywany jest taśmociąg oraz terminale radiowe. W oddziale jest także 60-metrowa sala sprzedaży i 40-metrowe biuro. Na zewnątrz dla klientów przygotowano parking. 
W szczecińskiej filii znaleźć można pełny asortyment dostępny w Inter Cars, a także produkty gabarytowe, jak AdBlue czy oleje w dużych opakowaniach. Codziennie, od 2 do nawet 4 razy dziennie, z punktu wyjeżdżają dostawy do klientów w obsługiwanych miastach (6 kierunków). Ponadto z taką samą częstotliwością obsługiwane są również wahadłowe połączenia między filiami Grupy Filialnej Szczecin. 
22 marca sieć Inter Cars powiększyła się o filię w Mińsku Mazowieckim. W ofercie ma ona części do aut osobowych, samochodów ciężarowych, akcesoria i opony. 
Punkt mieści się przy drodze krajowej nr 50. Posiada magazyn o powierzchni 650 m2, 200-metrowe biuro i blisko 50-metrową salę sprzedaży. Ta ostatnia jest przejrzyście oznakowana, co ułatwia poruszanie się po filii i zakupy. Na zewnątrz natomiast przygotowano parking z ponad 20 stanowiskami. Innym udogodnieniem dla klientów jest call center. 
Cztery razy dziennie w czterech kierunkach z fili wyjeżdżają samochody z dostawami.