Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: red
Zdjęcia: red
Auto Market Truck, 2017(2)
z dnia 2017-07-14

CIMC Vehicles rozszerza swój asortyment

Nowa naczepa podkontenerowa CIMC SC03_45’R

 

 

CIMC Vehicles ze swoją fabryką montażową w Gdyni coraz bardziej ekspansywnie działa na rynku Europejskim. Do niedawna asortyment naczep podkontenerowych ograniczał się do naczepy przystosowanej do przewozu kontenerów maksymalnie 40-stopowych zarówno w wersji ISO jak i HiCube.
 
Rynek lokalny jednak kładzie coraz większy nacisk na możliwość przewozu kontenerów 45-stopowych. Na odpowiedź najmłodszego na rynku producenta nie trzeba było długo czekać i już w połowie czerwca do portu w Gdyni wpłynęły pierwsze egzemplarze naczepy do przewozu kontenerów 45-stopowych ISO, HiCube LT i HiCube ST. 
„Na chwilę obecną mamy do dyspozycji naczepę z tylnym rozsuwem pneumatycznym przystosowaną do przewozu wszystkich dostępnych rodzajów kontenerów standardowych – od 20-stopowych do 45-stopowych o zwiększonej kubaturze, z długim i krótkim tunelem” mówi Michał Rzoska, Dyrektor Operacyjny na rynki Europy Centralno-Wschodniej.
Nowa naczepa wykonana jest w całości z wysokogatunkowej, drobnoziarnistej stali S700MC i S460MC. W ok. 98% spawana jest na w pełni zrobotyzowanej linii spawalniczej a następnie pokrywana warstwą antykorozyjną w procesie cynkowej kataforezy elektrolitycznej (KTL Zn+). Całość procesu zwieńcza lakierowanie proszkowe nakładane w wysokich temperaturach jako wierzchnia warstwa zabezpieczająca i wykańczająca. Tak jak i w innych pojazdach CIMC Vehicles zastosowane zostały tu tylko markowe komponenty sprawdzonych dostawców – osie BPW (w najbliższej przyszłości również SAF), pneumatyka WABCO, oświetlenie i elektryka Hella oraz zamki kontenerowe firmy JOST. Waga pojazdu w wykonaniu podstawowym wynosi ok 5,1t. W standardzie naczepy wyposażone są m.in. w podłogę do rozładunku centralnie załadowanego kontenera 20-stopowego, trzecią oś podnoszoną i asystenta ruszania w trudnych warunkach na osi pierwszej. CIMC Vehicles gwarantuje też jej bezproblemową eksploatację 24-miesięczną gwarancją całopojazdową a na dodatek, wszystkie pojazdy poddane spawaniu zrobotyzowanemu i procesowi KTL objęte są 10-letnią gwarancją na korozję i integralność ramy. 
Pierwszy pojazd opuścił już fabrykę i wyczekiwany trafił do klienta w Warszawie. W najbliższych dniach będzie można na pewno zobaczyć ją na drodze w zestawie z pięknym czarnym ciągnikiem siodłowym SCANIA. „Początkowo podchodziliśmy z pewną doza nieufności do nowego produktu jednak skala działania CIMC na całym świecie przekonała nas do podjęcia wyzwania. Działamy w transporcie kontenerów od ponad 25lat i eksploatowaliśmy różne pojazdy. Bardzo dbamy o wizerunek naszej firmy jako solidnego partnera z doskonała flotą. Pojazd, który otrzymaliśmy przeszedł nasze oczekiwania w kwestii jakości i estetyki wykonania a tym samym doskonale wpisuje się w przyjętą przez nas filozofię działania. Pierwsza ale na pewno nie ostatnia.” podkreśla Jan Łuczak, szczęśliwy Właściciel pojazdu.