Znalezione artykuły: 7

 • ALBOR rodzinną spółką komandytową ALBOR rodzinną spółką komandytową 2019-04-12
  Od kilku lat przymierzaliśmy się z żoną do restrukturyzacji działalności mającej zapewnić sukcesję, czyli bezbolesne i płynne przekazanie firmy następcom. Przekształcenie odbyło się na zasadzie wniesienia aportem całego dotychczasowego przedsiębiorstwa do nowo powstałej spółki. Wspólnikami oprócz mnie i żony są nasze dzieci i zięć, firma pozostaje firmą rodzinną.
  Tagi:   biznes man
  Czytaj całość
 • Chimeryczny rynek ciężarówek dystrybucyjnych Chimeryczny rynek ciężarówek dystrybucyjnych 2019-04-12
  Rozwój gospodarczy, wzrastające obroty w handlu, powinny sprzyjać koniunkturze na rynku pojazdów dystrybucyjnych, a jednak takie samochody sprzedają się chimerycznie. Zainteresowanie nabywców koncentruje się wokół ciężarówek 12- i 18-tonowych, choć przedstawiciele niektórych firm sygnalizują ożywienie wśród pojazdów 7-7,5-tonowych.
  Czytaj całość
 • Karta paliwowa bez depozytu Karta paliwowa bez depozytu 2019-04-12
  Pytania o karty paliwowe bez wpłaty zabezpieczenia padają bardzo często zarówno w rozmowach z przedsiębiorcami jak i na forach czy grupach w mediach społecznościowych.
  Tagi:   transport
  Czytaj całość
 • Ograniczenia nacisku osi niezgodne z prawem UE Ograniczenia nacisku osi niezgodne z prawem UE 2019-04-12
  W dniu 21 marca 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) orzekł, że Polska naruszyła prawo unijne wprowadzając ograniczenia dla swobodnego ruchu pojazdów o maksymalnym nacisku osi napędowej wynoszącym 11,5 tony.
  Tagi:   biznes transport
  Czytaj całość
 • Pakiet Mobilności, czyli Wielki Koniec? Pakiet Mobilności, czyli Wielki Koniec? 2019-04-12
  Parlament Europejski przyjął 4 kwietnia restrykcyjne dla polskich firm przewozowych przepisy Pakietu Mobilności, w wersji forsowanej przez kraje Europy Zachodniej. Głosowanie odbyło się mimo licznych protestów polskich eurodeputowanych. Nowe przepisy spowodują, że oferowanie usług transportowych za granicami kraju, gdzie jest siedziba firmy, będzie dużo droższe i obwarowane barierami administracyjnymi.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • Przegląd branżowy w logistycznym zagłębiu Przegląd branżowy w logistycznym zagłębiu 2019-04-12
  Trzecia edycja Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki MTTSL, zorganizowana w marcu w obiektach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy, zgromadziła wśród wystawców m.in. firmy ciężarówkowe, operatorów logistycznych, przewoźników, firmy paliwowe i innych przedstawicieli branży TSL.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • W Godzieszowie już naprawiają W Godzieszowie już naprawiają 2019-04-12
  Sieć serwisowo-sprzedażowa ESA Trucks Polska z początkiem marca br. powiększyła się o kolejny autoryzowany obiekt marki DAF – ESA Trucks Polska filia Godzieszów. To placówka położona tuż przy autostradzie A4, w pobliżu Zgorzelca, czyli granicy z Niemcami. Jak zapewnia Tomasz Bocheński, dyrektor serwisów ESA Trucks Polska, nowy oddział świadczy usługi w takim samym zakresie, jak pozostałe serwisy ESA Trucks Polska.
  Tagi:   daf serwis
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi