Wiadomości z rynku

piątek
23 lutego 2024

Transtools – hydraulika i pneumatyka w profesjonalnym wydaniu

Wyłączny przedstawiciel firmy LINDE w Polsce
10 maja 2019

Wszystkie urządzenia po remoncie poddawane są specjalistycznym kontrolom sprawdzających parametry techniczne na profesjonalnym stanowisku testowym. Jest ono przeznaczone do weryfikacji pomp z zakresu NG 16-250 ccm/obr ( moc 250 kW) w obu kierunkach. Umożliwia ono sprawdzanie pomp zarówno w układzie otwartym jak i zamkniętym

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa

Transtools także produkuje części zamienne do pomp i silników hydraulicznych wielotłoczkowych

 

Profesjonalizm i jakość świadczonych usług serwisowych i naprawczych wiążą się z doświadczeniem, poza tym mogą uzyskać szczególnie wysoki poziom w sytuacji, gdy firma zajmuje się jednocześnie produkcją danych części, podzespołów czy całych maszyn. Tak jest w przypadku znanej i liczącej się w branży hydrauliki maszynowej firmy Transtools, która od lat produkuje i zajmuje się serwisem elementów oraz układów hydraulicznych stosowanych w wielu dziedzinach przemysłu. Specjalnością spółki, autoryzowanego przedstawiciela m.in. marki LINDE (w zakresie hydrauliki siłowej), są pompy i silniki wielotłoczkowe.
Ponadto Transtools jest generalnym przedstawicielem w Polsce firm SPITZNAS GmbH, HÜTZ +BAUMGARTEN, RAVETTI S.r.l., AIRTEC LTD i CEMBRE. Firma wdrożyła i stosuje System Zapewnienia Jakości ISO 9001:2015.

Maszyny i hydraulika siłowa oraz specjalistyczne narzędzia

Transtools Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest przedsiębiorstwem produkcyjno-usługowym, działającym na polskim rynku od roku 1994. Ważnym obszarem działalności firmy jest produkcja i dystrybucja maszyn i części zamiennych hydrauliki siłowej. Jest producentem pomp i silników tłoczkowych oraz części pracujących w tego typu urządzeniach. Oferuje podzespoły hydrauliki siłowej oraz części zamienne renomowanych światowych producentów. Specjalizuje się w naprawach pomp i silników hydraulicznych m.in. takich firm jak Linde, Bosch- Rexroth, Hydromatik, Linde, Kawasaki, Sauer-Sunstrand, Sauer-Danfoss, Vickers, Bucher, Parker, Volvo, Liebherr, Brueninghaus, Caterpillar, Commercial, Denison, Staffa, Parker, Vickers, Voith. Program produkcji firmy obejmuje m.in.: wały napędowe, wirniki, tłoczki, separatory, kule wycofujące, płyty rozdzielcze. Spółka zdobyła też duże doświadczenie w produkcji elementów do narzędzi z napędem hydraulicznym i pneumatycznym. Oddzielną grupą oferowanych wyrobów są pompy i silniki wielotłoczkowe osiowe od 12 do 56 cm3 oraz silniki promieniowe . Od momentu założenia firma zaopatruje też polskie przedsiębiorstwa w specjalistyczne urządzenia i narzędzia wyposażone w napędy pneumatyczne, hydrauliczne, spalinowe oraz elektryczne. Oferuje szeroki asortyment urządzeń takich jak: piły taśmowe, piły brzeszczotowe, wiertarki, młoty, klucze udarowe, szlifierki, zestawy do nawiercania, stopowania i cięcia czynnych rurociągów. Odbiorcy produktów i usług Transtools to m.in. firmy działające w branżach gazowniczej, górniczej, drogowo- budowlanej, kolejowej i maszynowej.

Przeglądają, naprawiają…

Nowoczesny park maszynowy – m.in. najnowsze pięcioosiowe centra obróbcze, maszyny do docierania powierzchni kulistych i urządzenia pomiarowe – którym dysponuje Transtools, pozwala na serwisowanie hydrauliki maszynowej zgodnie z obowiązującymi standardami i najlepszą wiedzą inżynierską. Firma specjalizuje się w naprawach pomp i silników hydraulicznych. Jak powiedziała nam Elżbieta Janusz, dyrektor marketingu, atutem firmy, jeśli chodzi o serwis, jest profesjonalne, skomputeryzowane stanowisko testowe, na którym przeprowadza się diagnostykę pomp i silników. Każda pompa i silnik po naprawie są testowane, a użytkownicy odbierają – przed zamontowaniem np. w maszynie budowlanej – sprawdzone i trwałe urządzenie. Możliwe jest sprawdzanie pomp i silników w układach otwartym i zamkniętym oraz układów pomp typu „tandem” lub układu kombinowanego „pompa-silnik” w układzie zamkniętym. Stanowisko wyposażone jest w nowoczesny układ rejestrujący specjalnie stworzony pod kątem dokonywanych testów, pozwalający rejestrować jednocześnie 32 kanały pomiarowe. Przeprowadzone próby i regulacje są rejestrowane i mogą być przedstawione graficznie przy pomocy wykresów lub tabularycznie w formie wartości. Układ hydrauliczny umożliwia zasymulowanie rzeczywistej pracy większości typów regulatorów sterujących urządzeniami i pozwala na ich precyzyjną regulację zgodnie z życzeniem klienta, bądź przywrócenie optymalnych ustawień fabrycznych przewidzianych przez producenta w karcie katalogowej lub dokumentacji technicznej maszyny. W firmie remontowane są elementy i układy hydrauliczne wielu specjalistycznych maszyn: koparek, ładowarek, walców, wózków widłowych, pomp do betonu, kombajnów rolniczych, pras, wtryskarek, dźwigów, maszyn górniczych. Ze względu na trudne warunki eksploatacyjne wymienionych maszyn, ich podzespoły muszą spełniać najwyższe standardy jakościowe.

Oferta narzędzi SPITZNAS

Firma jest również współproducentem oraz wyłącznym dystrybutorem narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych SPITZNAS, wykorzystywanych w wielu zakładach przemysłowych. Sprawdzone w eksploatacji, wysokiej klasy klucze udarowe stosuje się m.in. w pracach warsztatowych, do montażu i demontażu kół, gąsienic, a także odkręcania śrub w maszynach budowlanych. Spółka oferuje też narzędzia przydatne do prac w konstrukcjach stalowych, np. piły taśmowe i brzeszczotowe, zbijaki igłowe, młotki do zbijania, wiertarki oraz szlifierk.

Na miejscu konstruują i produkują

Własne biuro konstrukcyjne umożliwia prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Dlatego Transtools może zaoferować usługi z zakresu konstrukcji maszyn, szczególnie z napędem hydraulicznym i pneumatycznym. W oparciu o własne doświadczenie i wymagania klienta opracowuje się koncepcję projektu, wykonuje szczegółowe modele 3D poszczególnych części, podzespołów i maszyn. Końcowym efektem jest dokumentacja techniczna zawierająca m.in. rysunki wykonawcze. Biuro jest integralną częścią zakładu produkcyjnego, który wykonuje części do zaprojektowanych maszyn lub kompletne maszyny.
Transtools Sp. z o.o.
e-mail: info@transtools.pl
www.transtools.pl
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.