Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(19)
z dnia 29.06.2020

Nagrodzona opona i sieć serwisowa

Continental Opony Polska wyróżniony w plebiscycie Fleet Derby 2020

Podczas gali wręczenia nagród

Fot. Continental

Nagrodzona opona Continental EcoContact™ 6

Fot. Continental

Firma Continental Opony Polska sp. z o.o. otrzymała dwie statuetki w ogólnopolskim plebiscycie flotowym Fleet Derby 2020 w kategorii „Produkt / Usługa flotowa”. Nagrodzona została opona Continental EcoContact™ 6 (podkategoria „Opony”) oraz sieć ogólnopolskich serwisów BestDrive (podkategoria „Serwis ogumienia”).

Continental EcoContact™ 6

Opona letnia Continental EcoContact™ 6 zapewnia znaczną poprawę w zakresie oporów toczenia, przebiegu, precyzji kierowania i drogi hamowania w porównaniu do swojej poprzedniczki, znanej i cenionej opony ContiEcoContact™ 5. Nowy model zapewnia o 20 proc. większy przebieg, o 15 proc. niższy opór toczenia, jeszcze dokładniejsze prowadzenie i krótszą drogę hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach. Opona EcoContact™ 6 ma podwójne „A” na etykiecie UE dla prawie 60 dostępnych produktów – najwyższą klasę pod względem efektywności paliwowej oraz hamowania na mokrej nawierzchni. W produkcji EcoContact™ 6 wykorzystywana jest specjalna mieszanka GreenChili™ 2.0, która ma za zadanie równomierne rozprowadzenie składników chemicznych w oponie. Efektem tego są silniejsze wiązania między polimerami, co zapobiega deformacji opony podczas jazdy i zmniejsza jej opór toczenia.
– Continental EcoContact™ 6 to kompleksowe rozwiązanie dla flot – mówi Piotr Snakowski, Head of Marketing Department w Continental Opony Polska. – Opony to jedyny punkt kontaktu pojazdu z nawierzchnią, dlatego odgrywają tak ważną rolę w zakresie bezpieczeństwa. Wzór bieżnika opony EcoContact™ 6 był stworzony z myślą o precyzyjnym prowadzeniu samochodu i stabilnej jeździe po suchych nawierzchniach oraz większej przyczepności na mokrych nawierzchniach: w modelu tym wykorzystano rozwiązanie, które jest stosowane w oponach sportowych Continental – asymetryczną geometrię żebra bieżnika z zaokrąglonymi krawędziami. Poprawia to stabilność opony podczas pokonywania zakrętów. Na mokrych drogach lamele z dodatkowymi nacięciami zapewniają lepszą przyczepność i bardziej efektywne odprowadzanie wody. Nowoczesne rozwiązania Continental łączą to co najważniejsze w oponie przeznaczonej po pojazdów flotowych – bezpieczeństwo, ekologię, ekonomię i efektywność.

Sieć serwisów BestDrive

BestDrive to ogólnopolska profesjonalna sieć serwisów samochodowych, związana z międzynarodową koncepcją koncernu Continental, świadcząca kompleksową obsługę pojazdów flotowych w zakresie ogumienia. Warsztaty BestDrive dostarczają efektywne rozwiązania produktowe oraz świadczą usługi serwisowe dla klientów flotowych w oparciu o ich potrzeby biznesowe. Dzięki współpracy z menedżerami flotowymi polegającej na sprawnym reagowaniu i systematycznym raportowaniu, klienci mogą w pełni wykorzystać potencjał opony przez cały okres jej użytkowania.