Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 25

Wiadomości z rynku

 • Części do Fordów z odpadów druku 3D Części do Fordów z odpadów druku 3D 2021-04-08
  Druk 3D może zrewolucjonizować produkcję niewielkich części do pojazdów i przyspieszyć zrównoważony rozwój. Firmy Ford i HP znalazły sposób na przedłużenie żywotności wykorzystanych proszków i części drukowanych w 3D, zamieniając je w komponenty do ciężarówek Super Duty F-250, tworząc zamknięty obieg odpadów.
  Czytaj całość
 • Najwyższy podnośnik w Europie na Scanii Najwyższy podnośnik w Europie na Scanii 2021-04-08
  Pięcioosiowe podwozie Scania P450 będzie wykorzystywane do zabezpieczania obiektów rafineryjnych należących do Grupy LOTOS. Zabudowę pojazdu wykonała firma Bronto Skylift. Pojazd może służyć do pracy na wysokości do 81 m.
  Czytaj całość
 • Będą nowe dostawczaki Volkswagena Będą nowe dostawczaki Volkswagena 2021-04-07
  Volkswagen Samochody Dostawcze kontynuuje transformację i w perspektywie średnioterminowej dąży do osiągnięcia ponownego, znacznego wzrostu. Podczas dorocznej konferencji prasowej, prezes zarządu firmy Carsten Intra, potwierdził kontynuację strategii pod nazwą GRIP2025+.
  Czytaj całość
 • Ciekły wodór nadzieją transportu ciężkiego Ciekły wodór nadzieją transportu ciężkiego 2021-04-07
  Sektor transportu ciężkiego staje się niewygodnym tematem dla Unii Europejskiej. Ciężarówki poruszające się po całej Europie i poza nią muszą być w ruchu, ale ich zeroemisyjne warianty jak na razie nie są w stanie dorównać klasycznym odmianom z silnikami Diesla. Czy to oznacza, że nie ma technologii, która może być ekologiczna?
  Czytaj całość
 • Craftery dla polskiej policji Craftery dla polskiej policji 2021-04-07
  Komenda Główna Policji zakupiła 124 nowe Volkswageny Crafter. Do komend wojewódzkich trafiły auta z zabudową specjalną, przygotowaną przez firmę AMZ Kutno. Volkswagen Samochody Dostawcze zakończył właśnie realizację kontraktu na dostawę samochodów dla polskiej policji.
  Czytaj całość
 • Dostawy Lidla bez kierowcy i paliwa Dostawy Lidla bez kierowcy i paliwa 2021-04-07
  Lidl, we współpracy z Einride, przechodzi w Szwecji na dostawy pojazdami bez kierowcy i bez użycia oleju napędowego. Elektryczne ciężarówki będą przejeżdżać średnio 324 kilometry dziennie i dostarczać palety z towarami do każdego z pięciu sklepów wybranych w ramach tego eksperymentu.
  Czytaj całość
 • IVECO Daily was umebluje IVECO Daily was umebluje 2021-04-07
  Ekologiczne IVECO Daily zasilane gazem (CNG) wzmocniły flotę Grupy CE-MA – wiodącego operatora usług transportowych dla sieci salonów meblowych Agata. Nowe Daily będą pracowały w ramach kompleksowego wynajmu długoterminowego DBK Rental.
  Czytaj całość
 • Kryzys nie podciął nóg Renault Trucks Kryzys nie podciął nóg Renault Trucks 2021-04-07
  W roku naznaczonym bezprecedensowym kryzysem w obszarze zdrowia, priorytetem Renault Trucks było wspieranie działalności swoich klientów. Ponad 90% punktów sprzedaży i serwisowych Renault Trucks pracowało w szczytowym okresie pandemii.
  Czytaj całość
 • Nowe Renault Trucks pokazane w grze wideo Nowe Renault Trucks pokazane w grze wideo 2021-04-07
  Po raz kolejny Renault Trucks jest oryginalne. Francuski producent zaprezentował wczoraj wieczorem swoje nowe Renault Trucks T i T High Evolution w grze wideo Euro Truck Simulator 2. Dzięki temu można „zasiąść” w kabinie Renault Trucks T i T High 2021, aby przetestować nową szoferkę, z ulepszoną ergonomią stanowiska kierowcy i docenić komfort jazdy w mieście, na drogach regionalnych lub autostradach.
  Czytaj całość
 • Rzut okiem na nowelizację ustawy o prawie drogowym Rzut okiem na nowelizację ustawy o prawie drogowym 2021-04-07
  Ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia, zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego oraz uregulowanie kwestii bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych to rozwiązania, które wejdą w życie 1 czerwca 2021 r.
  Czytaj całość
 • Actrosy i naczepy Schmitz na służbie Actrosy i naczepy Schmitz na służbie 2021-04-06
  Raben Transport rozpoczął rok od inwestycji. Flotę firmy zasili 26 ciągników Mercedes Actros najnowszej generacji oraz prawie 180 nowoczesnych naczep firmy Schmitz Cargobull, dostarczonych przez EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o.
  Czytaj całość
 • Spadła sprzedaż Renault Trucks we Francji Spadła sprzedaż Renault Trucks we Francji 2021-04-06
  Renault Trucks France ucierpiało na skutek pandemii i odnotowało spadek sprzedaży o 27% w 2020 roku. W sumie producent z Lyonu sprzedał 17 937 pojazdów użytkowych i ciężarowych. Francuski producent nie wyklucza czasowego zamykania fabryk z powodu braku części do produkcji.
  Czytaj całość