Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia: Scheuerle
Tygodnik Truck.pl, 2021(10)
z dnia 04.08.2021

Specjaliści od niestabilnych gabarytów

Scheuerle rozszerza swoją gamę pojazdów platformowych o K25 L

Rozstaw kół K25 L wynosi 2.100 mm, a szerokość zewnętrzna 3.000 mm
Fot. Scheuerle

 
Scheuerle zapowiada rozszerzenie swojej oferty pojazdów platformowych o model K25 L, który ma gwarantować maksymalną stabilność i bezpieczeństwo ładunków z wysoko położonym środkiem ciężkości, takich jak komponenty turbin wiatrowych.

Z dużym rozstawem kół

Rozstaw kół K25 L wynosi 2.100 mm, a szerokość zewnętrzna 3.000 mm, o ponad 10 procent więcej w porównaniu z konkurencyjnymi pojazdami. Ze względu na duży rozstaw kół, K25 L znacznie zmniejsza ryzyko przewrócenia się podczas transportu segmentów turbin wiatrowych o dużej średnicy, a tym samym poprawia poziom bezpieczeństwa pracy.
Technicznie osiągalny nacisk na oś K25 L wynosi 23 tony lub 13,9 t przy 80 km/h. Ponadto zastosowane opony są większe i bardziej wytrzymałe: 285/70 R 19,5. Pomimo większych opon wysokość opuszczonej platformy to 875 mm (z ładunkiem) lub 910 mm (pusty), co ułatwia jazdę z ładunkiem. Wysoka kompensacja osi wynosząca 680 mm sprawia, że jazda po nierównych nawierzchniach jest bezpieczna.
Ponadto maksymalny kąt skrętu +/- 60 stopni zapewnia optymalną zwrotność. Podnoszenie i opuszczanie odbywa się za pomocą PPU (Power Pack Unit) serii Z19. Najwyższy ujemny i dodatni moment zginający na rynku zapewnia operatorowi elastyczność, dzięki dodatkowym opcjom załadunku. Daje to szczególne korzyści w przypadku produktów takich jak segmenty wieży lub gondole (obudowa maszyn), które mają duże obciążenia punktowe w połączeniu z wysoko położonym środkiem ciężkości. Dodatkowo K25 L ma o 30% wyższą sztywność skrętną niż podobne produkty, co zapewnia bezpieczne pokonywanie zakrętów podczas transportu.

Od dwóch do sześciu osi

Gama pojazdów serii K25 L dostępna ma być w wariantach od dwóch do sześciu osi. Pojazdy można łączyć z gęsią szyją, dyszlami, obrotowymi poprzecznicami, mostami i łącznikami wieży oraz eksploatować w temperaturach otoczenia do minus 25 stopni.
Wszechstronny model K25 L będzie polecany, poza branżą wiatrową, dla sektora budowlanego, w tym do transportu sprzętu i maszyn o wysoko położonym środku ciężkości.
Najpopularniejsze tagi