Wiadomości z rynku

wtorek
30 maja 2023

UTA Edenred nawiązuje współpracę z ChargePoint

Rozszerzenie wachlarzu usług w zakresie mobilności o rozwiązania dla pojazdów elektrycznych
6 maja 2022

Udana współpraca w zakresie mobilności elektrycznej – (od lewej do prawej) Carsten Bettermann, CEO w UTA Edenred; Jens Eckart i Mica Müller, menedżerowie produktu mobilności elektrycznej w UTA Edenred; Jorrit De Groot, dyrektor ds. programów partnerskich w ChargePoint; Frederic P. Wagner, menedżer ds. współpracy floty w ChargePoint

Fot. UTA Edenred

 
Już wkrótce ponad 240 000 punktów ładowania w 32 krajach Europy będzie dostępnych dla klientów UTA Edenred. Kompleksowa, publiczna sieć ładowania stanowi ważny element w multienergetycznej strategii firmy. Nowe rozwiązanie łączy ładowanie pojazdów elektrycznych ze sprawdzonymi usługami w zakresie tankowania paliwa, uiszczania opłat drogowych i dodatkowych usług serwisowych.
UTA Edenred, wiodący dostawca usług mobilności w Europie z grupy Edenred, nawiązał współpracę z ChargePoint (NYSE: CHPT), doświadczonym partnerem w zakresie sieci ładowania pojazdów elektrycznych (EV), aby zapewnić swoim klientom dostęp do ponad 240.000 publicznych punktów ładowania w 32 krajach Europy. Stale rozwijająca się sieć ChargePoint umożliwia kierowcom pojazdów elektrycznych znalezienie w dogodnej lokalizacji stacji ładowania, w dowolnym czasie w całej Europie.
Oferta zostanie udostępniona dla klientów UTA Edenred w drugim kwartale 2022 roku. W ramach strategii multienergetycznej UTA Edenred zapewnia obecnie swoim klientom dostęp do paliw standardowych i alternatywnych, takich jak biodiesel, LNG i CNG, a także do stacji ładowania. Do dyspozycji kierowców będzie specjalna aplikacja, dzięki której zlokalizują i aktywują wybraną stację.
Carsten Bettermann, CEO UTA Edenred:
– Chcemy oferować naszym Klientom możliwie jak najbardziej rozbudowaną sieć, niezależnie od tego, z jakiego źródła energii korzystają. Współpraca z ChargePoint znacząco usprawni mobilność naszych Klientów, dostarczając im kompleksowe, multienergetyczne usługi od jednego dostawcy – UTA Edenred.
Oprócz dostaw energii, UTA Edenred zapewnia rozwiązania z zakresu opłat drogowych w wielu krajach Europy, a w połączeniu z dostępem do dodatkowych usług, takich jak naprawy i pomoc drogowa oraz mycie pojazdów, gwarantuje swoim klientom bardzo szeroki zakres oferty.
André ten Bloemendal, senior vice president Europe w ChargePoint:
– Nasza współpraca z UTA Edenred ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia flotom niezbędnej infrastruktury i punktów dostępu, dzięki czemu ich przejście na mobilność elektryczną będzie opłacalne i łatwe. Klienci UTA Edenred skorzystają z ulepszonego rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej, które pozwoli kierowcom i firmom ładować pojazdy w miejscach publicznych, domach i pracy, gdzie i kiedy tylko chcą.

Ułatwione zarządzanie flotami mieszanymi i elektrycznymi

Rosnąca liczba pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in na drogach, umożliwia menedżerom flot elektryfikację i redukcję kosztów, niezależnie od charakteru działalności firmy. Floty mieszane to często dodatkowe trudności administracyjne.
Nowe, zintegrowane rozwiązanie w zakresie mobilności UTA Edenred oferuje jego użytkownikom szereg korzyści. Umożliwia kierowcom lokalizowanie i aktywowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz autoryzację transakcji. Szczegółowe raporty zapewniają menedżerom flot podgląd profili użytkowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych i konwencjonalnych. Przegląd tych danych umożliwia operatorom flot mieszanych szczegółowe raportowanie oraz pomaga im lepiej przyjrzeć się śladowi węglowemu ich floty. Klienci korzystający z rozwiązań UTA Edenred otrzymują fakturę zbiorczą za zużycie energii z różnych źródeł, mogą więc prowadzić przejrzysty monitoring wszystkich wydatków w jednym miejscu, co znacznie zmniejsza nakłady administracyjne oraz pozwala oszczędzać czas.

Ładowanie w dowolnej lokalizacji

UTA Edenred i ChargePoint umożliwiają ładowanie pojazdów w całym ekosystemie transportowym. W ten sposób klienci będą mogli korzystać z najbardziej opłacalnych i efektywnych czasowo możliwości ładowania, niezależnie od miejsca i czasu: w pracy, w dzień i w nocy, w domu kierowcy, czy też na setkach tysięcy publicznych stacji ładowania. Dzięki temu menedżerowie będą mogli zarządzać swoimi flotami w bardziej elastyczny i ekonomiczny sposób, a skonsolidowany przegląd transakcji pozwoli im kontrolować koszty, monitorować oszczędności i wydatki związane z ładowaniem w domu. (z)

Więcej o ChargePoint

Charge Point tworzy nową sieć paliwową, aby umożliwić przemieszczanie się i transport, dzięki energii elektrycznej. Od 2007 roku firma ułatwia przedsiębiorstwom i kierowcom przejście na energię elektryczną, dzięki jednej z największych sieci ładowania pojazdów elektrycznych i kompleksowej ofercie dostępnych obecnie rozwiązań ładowania. Platforma subskrypcji w chmurze i sprzęt do ładowania oparty na oprogramowaniu od ChargePoint zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oferowały rozwiązania dla każdego scenariusza ładowania w każdym miejscu: od domu i budynków wielorodzinnych do miejsc pracy, na parkingu, w hotelach, dla flot detalicznych i transportowych dowolnego rodzaju. Obecnie jedno konto ChargePoint zapewnia dostęp do setek tysięcy miejsc do ładowania w Ameryce Północnej i Europie. Do tej pory zrealizowano ponad 105 milionów sesji ładowania, a kierowcy podłączali się do sieci ChargePoint co dwie sekundy lub częściej.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.