Wiadomości z rynku

sobota
2 lipca 2022

Polska najlepszym rynkiem roku 2021 w MAN

Pod względem rejestracji pojazdów tej marki wyskoczyliśmy przed Francję
20 czerwca 2022

Najlepszy team MAN Polska po odebraniu nagrody z rąk przedstawicieli zarządu MAN Truck & Bus SE

Firma MAN Polska otrzymała tytuł „Market of the year”.
– Jesteśmy najlepszym rynkiem roku 2021. Cieszymy się, że możemy dołączyć do grona zwycięzców w tym jakże prestiżowym konkursie. To sukces ciężkiej i żmudnej pracy całego zespołu i naszych kolegów z centrali za co dziękuję. Jesteśmy mocno zmotywowani i walczymy dalej, aby utrzymać ten wspaniały wynik – powiedział Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.
Trofeum w postaci „lwa” przekazali przedstawicielom MAN Truck & Bus Polska p. Baumann, członek zarządu MAN Truck & Bus SE odpowiedzialny za sprzedaż i rozwiązania dla klientów oraz p. Björnör, szef regionu Europa.
Polski rynek przoduje zatem w całokształcie wyników w 2021 niemieckiej marki. MAN Polska może także pochwalić się pozycją drugiego kraju na podium po MAN Niemcy pod względem liczby rejestracji pojazdów. Wyprzedził inne kluczowe kraje jak Francja, która historycznie długo utrzymywała swoją pozycję zaraz za Niemcami.

Klucz do sukcesu

– Odpowiedni ludzie, silny i zorientowany na sukces zespół to druga połowa naszego sukcesu – powiedział Marc Martinez. – Budowanie silnego zespołu to jak wiemy niełatwa sztuka, ale chcąc osiągnąć wysoki poziom kultury działania organizacji, warto podjąć trud tworzenia grupy osób funkcjonujących na wysokim poziomie, który spełni oczekiwania. Ważne jednak, żeby na początku wyznaczyć zasady i być im wiernym do końca oraz by stworzyć atmosferę życzliwości i wzajemnego zaufania. Śmiało mogę powiedzieć, że nam się to udało.

MAN w Polsce

Koncern MAN obecny jest na polskim rynku od 29 lat. W tym okresie sprzedał ponad 55 tys. pojazdów użytkowych, wyprodukował ponad 170 tys. ciężarówek i ponad 20 tys. autobusów miejskich. W roku 2020 firma MAN potwierdziła pozycję największego producenta pojazdów użytkowych w Polsce. Fabryki w Starachowicach i Niepołomicach opuściło ponad 25 tys. pojazdów z logo MAN. Produkowany w Niepołomicach pojazd MAN TGX nowej generacji zdobył najważniejszą nagrodę branży ciężarowej International Truck of the Year 2021.
MAN Truck & Bus Polska, to spółka zajmująca się sprzedażą i obsługą posprzedażną pojazdów marki MAN i Neoplan w Polsce. Dysponuje ona siecią serwisową składającą się z 32 punktów, w tym siedmiu własnych serwisów, jak również 25 autoryzowanych stacji obsługi.
W Polsce MAN posiada dwa zakłady produkcyjne. Zakłady MAN Trucks Sp. z o.o., zlokalizowane w podkrakowskich Niepołomicach to najnowocześniejsza fabryka pojazdów ciężarowych w Europie, otwarta w 2007 roku. Produkuje pojazdy klasy ciężkiej, przeznaczone do eksploatacji w całej Europie.
MAN jest też największym producentem autobusów w Polsce, których montaż odbywa się w fabryce w Starachowicach. Zakład ten to centrum kompetencyjne produkcji niskopodłogowych autobusów miejskich dla całego koncernu.
W 2017 roku do portfolio swoich produktów MAN wprowadził lekki samochód dostawczy TGE o dmc od 3 do 5,5 t. Produkowany jest on w fabryce w Białężycach, zarówno w wersji z napędem konwencjonalnym, jak i z napędem elektrycznym.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.