Wiadomości z rynku

poniedziałek
27 maja 2024

Sokołów-Logistyka to nie tylko transport

Wywiad z Rafałem Rusjanem, Prezesem Spółki
4 listopada 2022

Fot. Sokołów-Logistyka

 
Transport towarów, przewóz żywych zwierząt, cztery oddziały, ponad 200 pracowników i przeszło 48 lat doświadczenia w transporcie – tak w kilku słowach opisać można firmę z Sokołowa Podlaskiego „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o. O historii firmy i tym, jak radzi sobie w obecnej sytuacji na rynku usług transportowych opowiedział Rafał Rusjan, Prezes „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o.

- „Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o. to firma transportowa z długą tradycją, przypomnijmy jej początki…

Rafał Rusjan: - Historia Spółki sięga 1974 roku. Firma pierwotnie została powołana jako podmiot do obsługi Zakładów Mięsnych. Obecnie Spółka oferuje usługi w zakresie transportu żywych zwierząt oraz transportu chłodniczego, zarówno w kraju, jak i za granicą. Mamy swoje oddziały w Sokołowie Podlaskim, Kole, Jarosławiu i Osiu. W transporcie wykorzystywane są zabudowy chłodnicze hakowe, multitemp oraz pojazdy przystosowane do długodystansowego przewozu żywych zwierząt. Flota Spółki wyposażona jest również w system GPS. Ważna jest dla nas niezawodność i rzetelność wykonywanych usług, dlatego też posiadamy certyfikat ISO 28000 oraz certyfikat QS.

- Jednak „Sokołów-Logistyka” to nie tylko transport…

RR: - „Sokołów-Logistyka” prowadzi także sprzedaż paliw, opon, prowadzi serwis pojazdów i stację diagnostyczną. Co więcej, na terenie bazy w Sokołowie Podlaskim już od ponad dwóch lat dostępna jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

- Skąd pomysł na taką dywersyfikację usług?

RR: – Dla nas jako firmy transportowej posiadanie własnego serwisu jest bardzo ważne pod kątem szybkości wykonywania napraw naszych pojazdów, a przy okazji redukcji kosztów. Stacje paliw dały możliwość zaopatrzenia naszej floty w paliwo po atrakcyjnych cenach. Gdy pojawiła się okazja oferowania usług dla klientów zewnętrznych skorzystaliśmy z niej, generując w ten sposób dodatkowy przychód i promując naszą markę. Również nasi przewoźnicy mogą kupować paliwo na preferencyjnych warunkach.

- Jak Pan ocenia obecną sytuację na rynku transportowym?

RR: – Jak wszyscy wiemy sytuacja nie jest łatwa. Wpływ ma na to wiele czynników, w tym m.in. skutki pandemii COVID 19 czy konfliktu zbrojnego na Ukrainie, co z kolei przełożyło się na nagły wzrost cen paliw i problemy z pozyskaniem nowych kierowców. Mimo to „Sokołów-Logistyka” stara się na bieżąco odpowiadać i reagować na potrzeby zarówno klientów, jak i pracowników.

- Jakie są aktualne plany Spółki dotyczące inwestycji związanych z flotą?

RR: - Spółka rokrocznie zakupuje nowe pojazdy. Obecna sytuacja nas do tego nie zniechęciła, choć pojawiły się pewne trudności. Dostępność nowych pojazdów spadła, a czas oczekiwania na te już zamówione znacząco się wydłużył. Mimo to mamy już podpisane umowy na zakup kolejnych ciągników siodłowych oraz naczep chłodniczych i do przewozu żywych zwierząt.

- Plany na przyszłość?

RR: - Mamy jasno określoną strategię rozwoju, którą staramy się realizować. Najważniejsza jest dla nas rzetelność i jakość wykonywanych usług. Chcemy też dalej się rozwijać - podejmować nowe zlecenia, pozyskiwać partnerów biznesowych, zwiększyć zatrudnienie, podjąć współpracę z nowymi przewoźnikami. Liczymy na stworzenie długofalowych relacji, które będą jeszcze bardziej owocować w przyszłości. Oferujemy także możliwość użyczenia naczep chłodniczych dla przewoźników nie posiadających rozbudowanego własnego taboru. (z)
„Sokołów-Logistyka” Sp. z o.o.
Aleja 550-leca 2
08-300 Sokołów Podlaski
biuro@sokolow-logistyka.pl
www.sokolow-logistyka.pl
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.