Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: Adam Włodarz
Zdjęcia: Dynapac
Auto Market Truck, nr 40/2008 (716)
z dnia 2008-10-03

Dynapac PL350T - zimna trójka

Maszyny drogowe. Zmodernizowana frezarka Dynapac PL350T

Zimna trójka

Najmniejsza frezarka na zimno firmy Dynapac została w tym roku poddana modernizacji

Dynapac zmodernizował swoją najmniejszą samojezdną frezarkę na zimno. W maszynie zastosowano mniejszy zbiornik na wodę, poprawiono trwałość i niezawodność. Dynapac PL350T ma dużą zwrotność, dzięki której potrafi frezować wokół studzienek kanalizacyjnych. Tylne prawe koło maszyny jest składane i chowane, dzięki czemu Dynapac PL350T może frezować nawierzchnie wzdłuż krawężników lub ścian.
Nowa trójkołowa frezarka na zimno o oznaczeniu PL350T to następca modelu PL350S. Maszyna oferowana jest w Polsce od drugiego kwartału bieżącego roku.
3x3 do wyboru
Dynapac PL350T ma standardowy napęd na tylne koła maszynę można jednak wyposażyć w napęd na wszystkie trzy koła. Frezarka ma dużą zwrotność, dzięki której potrafi frezować wokół studzienek kanalizacyjnych. Tylne prawe koło maszyny jest składane i chowane, dzięki czemu Dynapac PL350T może frezować nawierzchnie wzdłuż krawężników lub ścian. W nowej frezarce nie zmieniono podstawowych parametrów pracy, a więc w dalszym ciągu może ona frezować na maksymalną głębokość 100 mm, odstęp pomiędzy frezami wynosi 12 mm, a średnica frezowania to 520 mm. Taka sama jest również masa operacyjna maszyny wynosząca 2,8 tony. Zmniejszono jedynie masę balastu z 1,2 do 1,1 tony, co podyktowane zostało zmianami wymiarów frezarki. W dalszym ciągu można oczywiście pracować bez niego, co przydaje się np. podczas pracy wewnątrz budynków. Sama maszyna jest teraz krótsza. Zwiększono jednak szerokość i wysokość, co podyktowane było względami bezpieczeństwa.
Mniej wody
W zmodernizowanym modelu szwedzki producent zrezygnował z gigantycznego i nieprzydatnego w tak małej maszynie zbiornika wody o pojemności 480 litrów. Zastąpiono go zbiornikiem o pojemności 285 litrów, co skonsultowane zostało z użytkownikami modelu PL350S. Modernizacja nie ominęła także układu hydraulicznego. Producent twierdzi, że nowy jest bardziej wydajny podczas pracy pod dużym obciążeniem. Zwiększył się także zbiornik płynu hydraulicznego z 85 do 105 l. Poprawiono kilka rozwiązań mechanicznych związanych z trwałością i niezawodnością maszyny.
Pojawiło się nowe wyposażenie - m.in. niedostępny wcześniej tylny podajnik ze skrobakiem oraz zestaw do cięcia 50 mm. Po raz pierwszy w historii firmy maszyna może być polakierowana w barwach zamówionych przez klienta, a nie tylko w typowych kolorach firmy Dynapac, czyli żółtym i czerwonym.
Dane techniczne
Silnik Cummins B3.3
Moc maksymalna 61 KM
przy obr./min 2.100
Szerokość robocza 2.200 mm
Głębokość frezowania 100 mm
Średnica frezowania 520 mm
Liczba frezów 36
Prędkość robocza 0-25 m/min
Wydajność brak danych
Masa operacyjna 2,8 t
Powiązane ogłoszenia:
275 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska
189 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska
275 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska
269 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska
189 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska