Wiadomości z rynku

Autor: Zbigniew Majerowski
Zdjęcia: DAF
Auto Market Truck, nr 18/2010 (797)
z dnia 2010-05-07

DAF razem z VW

Powstaje nowa serwis DAF-a w Białymstoku
DAF razem z VW

Wizualizacja nowego serwisu

Grupa DBK, diler DAF Trucks Polska, buduje nowy serwis w Białymstoku. W drugiej połowie 2010 r. zastąpi on istniejącą obecnie autoryzowaną stację serwisową DAF-a. W nowej będą znajdowały się dwa serwisy oraz salony sprzedaży. Ciekawostką jest, iż jeden z nich prowadzony będzie przez VW. W serwisie przyjmowane będą zarówno samochody ciężarowe jak i użytkowe DAF-a.
Prace budowlane trwają od kilku miesięcy. Obiekt o powierzchni całkowitej 4.600 mkw. powstaje na działce o powierzchni ponad 1,5 hektara, przy ul. Jana Pawła II.
W budynku znajdować się będą dwa niezależne serwisy oraz salony sprzedaży pojazdów DAF, prowadzone przez spółkę DBK, i VW, którą to markę obsługuje firma Benepol, autoryzowany diler pojazdów użytkowych VW.
Obydwie stacje serwisowe przyjmować będą samochody ciężarowe i użytkowe. Oprócz serwisu świadczyć będą usługi w zakresie diagnostyki oraz sprzedaży samochodów nowych i używanych. Na terenie obiektu znajdować się będzie magazyn części zamiennych oraz trzystopniowa myjnia portalowa, zawierająca zaawansowane funkcje programów mycia samochodów ciężarowych, autobusów przy pomocy szczotek bocznych, szczotki górnej oraz do samochodów szczególnie mocno zabrudzonych.
W nowych stacjach serwisowych przewidywany jest wzrost zatrudnienia o około 25% w stosunku do liczebności załogi w dotychczasowej lokalizacji.
DBK, autoryzowany diler DAF, należy do holdingu motoryzacyjnego Grupy DBK, który skupia spółki oferujące usługi i produkty dla branży transportowej, m.in.: pojazdy ciężarowe i dostawcze, naczepy, wynajem środków transportu, leasing, ubezpieczenia, części zamienne, naprawy serwisowe i stacje diagnostyczne.