Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: red
Zdjęcia: Grimme
Agro Expo, 2018(2)
z dnia 2018-01-05

Grimme CleanLoader

polowa stacja doczyszczająco-przeładunkowa do ziemniaków

 

 

Grimme CleanLoader to polowa stacja przeznaczona do oczyszczania ziemniaków. Maszyna dopuszczona jest do ruchu po drogach publicznych i pozwala, już na polu, oddzielać zbędne domieszki ze zbiorów.
Dlaczego warto zainwestować w Grimme CleanLoader?
Polowa stacja doczyszczająco-przeładunkowa od Grimme poprawia logistykę podczas zbiorów. Szacuje się, że w ziemniakach znajduje się od 3% do nawet 20% domieszek. Na większych plantacjach są to bardzo duże ilości, które należy przetransportować do gospodarstwa i dopiero na miejscu oczyszczać ziemniaki. Stacja Grimme CleanLoader pozwala obniżyć koszty transportu i uniknąć problemu z pryzmami ziemi, brył, kamieni i innych domieszek, które pozostałyby na terenie gospodarstwa.
Duży pojazd ciężarowy zużywa mniej paliwa od ciągnika (nawet o 40%), dlatego taki przewóz ziemniaków jest tańszy. Stacja od Grimme umożliwia szybki i sprawny załadunek bulw na pojazd bez obaw o ich uszkodzenia.
Osiąga ona prędkość do 25 km/h i jest dopuszczona do ruchu po drogach publicznych, dlatego nie ma problemu z jej transportem na plantację.
Grimme CleanLoader – parametry techniczne
Stacja została wyposażona w 4-cylindrowy silnik Diesla o mocy 46 kW (50 litrów na 12 h). Można ją bardzo szybko przygotować do pracy, stabilnie ustawić na nogach podporowych i wygodnie przewozić pomiędzy kolejnymi plantacjami.
Grimme CleanLoader posiada kosz zasypowy RH 24-60 Combi (pojemność 21 m2). Wałki oddzielają ziemię, a boczne taśmy jeżowe transportują oczyszczone bulwy (nie 
ma tutaj konieczności montażu dodatkowych taśm, jak w innych maszynach do oczyszczania ziemniaków). Ziemniaki trafiają na poprzeczny elewator (szer. 120 cm), który można przesuwać w boki 
nawet o 25 stopni.
Maksymalna wysokość przeładunku to 6,5 m. Wydajność przeładunkowa stacji sięga 120 ton na godzinę (w około 15 minut można załadować samochód ciężarowy).