
Inspektor wymontowuje tachograf z rozbitej ciężarówki
Po wypadku z udziałem dwóch ciężarówek, do którego doszło we wtorek (26 stycznia) na A1 w powiecie lublinieckim, jeden z kierowców z obrażeniami trafił do szpitala. Kabina tira, który najechał na stojący na pasie awaryjnym autostrady uszkodzony ciągnik z naczepą, została doszczętnie zniszczona.
Inspektorzy ITD z Katowic wymontowali tachograf i przeanalizowali zawarte w nim dane dotyczące prędkości pojazdu oraz aktywności kierowcy. Dane przekazali pracującym na miejscu policjantom. Przeprowadzona analiza pomoże w ustaleniu przyczyn wypadku.




