KONFERENCJA
BRANŻA TSL DZIŚ I JUTRO

podczas targów MT TSL
9-10 kwietnia

Wstęp bezpłatny (wymagana rejestracja)

Tylko zarejestrowani uczestnicy otrzymają materiały pokonferencyjne

Firmy transportowe, logistyczne, spedycyjne i wszystkich uczestników rynku TSL zapraszamy do bezpłatnego udziału w bardzo ciekawym wydarzeniu. 9-10 kwietnia odbędzie się konferencja pod hasłem „Branża TSL dziś i jutro”. Poruszymy tam najbardziej gorące tematy dla branży TS. Konferencja odbędzie się w Nadarzynie k. Warszawy.

Polska branża TSL od kilku lat przeżywa burzliwe chwile. Inflacja, zawirowania na rynku pracy, wojna na Ukrainie, pandemia, Pakiet mobilności, Brexit. Niejako w kontraście przeżywamy błyskawiczny rozwój nowych technologii, ekorewolucję, widmo ESG, nowe modele zarządzania. Niektóre przemiany zachodzą szybko, inne toczą się długofalowo. To powoduje, że firmy transportowe muszą opracowywać zarówno strategie długo i średnioterminowe, jak i być gotowe na ich błyskawiczne modyfikacje i radzenie sobie z bieżącymi zdarzeniami.

Nadarzyn k. Warszawy

9-10 kwietnia

bezpłatny parking

Program

I dzień

  • 11:00-11:05 Otwarcie konferencji

  • 11:05-11:25 Zamiast ratować, lepiej zachowaj dobrą reputację. Tylko jak to zrobić? Leszek Luda, prezes zrzeszenia Unia Transportu

  • 11:30-11:50 PZU dla branży TSL to więcej niż ubezpieczenia. Marcin Ogniewski, dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego w PZU, wiceprezes PZU LAB

  • 11:55-12:15 Korzyści płynące z restrukturyzacji dla firm z branży TSL. Łukasz Frączek, adwokat, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, wiceprezes PF Restrukturyzacje

  • 12:20-12:40 Zarobki kierowców zawodowych - realia branży transportowej. Justyna Świeboda, prezes PITD

  • 12:45-13:05 Ścisła kontrola wydatków, optymalizacja kosztów i czasu na zarzadzanie flotą, dzięki usługom oferowanym przez OnTurtle. Dorota Nowak, Sales Director i Paulina Racka, Senior Sales w OnTurtle

  • 13:10-13:30 Bezgotówkowe tankowania, opłaty drogowe i inne rozwiązania dla flot dużych, średnich i małych firm - Kinga Chodna, specjalistka od paliwa i opłat drogowych w UTA Edenred

  • 13:35-13:55 Transport międzynarodowy. Zastaw na towarze - sposób zabezpieczenia zapłaty za przewóz czy nielegalne zajęcie towaru? Maurycy Kieruj, radca prawny i Mateusz Pernak, prawnik - w TC Kancelaria Prawna

  • 14:00-14:25 Praktyczne porady i triki: Jak obniżyć składkę za ubezpieczenie floty pojazdów w niepewnym 2024 roku? Michał Parol, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Grupie MAK

  • 14:25-14:50 Ubezpieczenie OCP. Czy my wybieramy ubezpieczyciela, czy... ubezpieczyciel wybiera nas? Jerzy Różyk, właściciel CDS Kancelaria Brokerska


II dzień

  • 11:30 ESG w firmie transportowej – case study Locotranssped

  • 12:00-13:00 Debata. Czy polski transport drogowy stać na ekomobilność
    Uczestnicy Debaty: Jacek Pietrzela (radca prawny, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny, prezes PF Restrukturyzacje), Marcin Ogniewski (dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego w PZU, wiceprezes PZU LAB), Witold Molanda (z-ca dyrektora generalnego ds. przewozów i spedycji PKS International CARGO S.A.), Aleksandra Zielińska (Marketing Manager Poland & Ukraine IVECO), Adrian Płatun (kierownik sprzedaży mobilnej w UTA Edenred), Rafał Mroziński (CEO Locotranssped), Maciej Maroszyk (dyrektor operacyjny TC Kancelaria Prawna), Michał Parol (dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Grupie MAK), Tomasz Gać (In Post, PITD). Moderator Tomasz Czarnecki (Truck.pl)

    • Wymagania UE, działania importerów, sytuacja przewoźników drogowych

    • Transport ostatniej mili

    • Opłacalność ekotransportu a transformacja energetyczna


Dodatkowo

  • Pogotowie prawne (bezpłatne porady kancelarii prawnej)

  • Rozmowy transportowe (stolik, przy którym eksperci będą do dyspozycji uczestników konferencji i odpowiadać na ich pytania)

KONTAKT:

Dorota Opala
konferencja@truck.pl
lub pod numerem +48 780 430 045

Organizator:

truck.pl

Nasi eksperci

Łukasz Frączek
Łukasz Frączek. Adwokat i kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny. Współzałożyciel i wiceprezes zarządu spółki PF Restrukturyzacje. Założyciel i partner zarządzający Kancelarii Frączek. Od ponad 15 lat wspiera klientów biznesowych, szczególnie w obszarach prawa spółek handlowych, prawa cywilnego i gospodarczego oraz restrukturyzacji i upadłości. Doradza klientom, przede wszystkim przedsiębiorcom, w różnorodnych sprawach regulowanych przepisami Kodeksu cywilnego ze skomplikowanym stanem faktycznym i prawnym, a także w zagadnieniach, w których praktyka organów sądowych, jak i pozasądowych, jest ograniczona. Z sukcesem doradzał i reprezentował klientów w liczonych w tysiącach różnorodnych procesach sądowych i administracyjnych.

Maurycy Kieruj
Maurycy Kieruj. Radca prawny w spółce TC Kancelaria Prawna. Poprzednio przez 8 lat współpracował przy obsłudze prawnej dużych spółek spedycyjnych – liderów branży TSL w Polsce i na świecie, doradzając przy zawieraniu korzystnych i bezpiecznych umów jak i wspierając w sporach i problemach nieuniknionych przy prowadzeniu biznesu na duża skalę. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu controllingu na WSB w Poznaniu. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców prawnych w Poznaniu.

Leszek Luda, prezes zrzeszenia Unia Transportu. Ceniony ekspert w branży TSL.

Maciej Maroszyk
Maciej Maroszyk. Prawnik, dyrektor operacyjny w TC Kancelaria Prawna. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 15 lat zajmuje się windykacją sądową i egzekucyjną, a od 10 lat - prawem transportowym. Zgromadził bogate doświadczenie w zarządzaniu obsługą podmiotów gospodarczych w zakresie dochodzenia należności, obsługiwał między innymi banki, firmy leasingowe, fundusze sekularyzacyjne. Posiada szeroką wiedzę w zakresie prawa transportowego i faktoringu.

Marcin Ogniewski
Marcin Ogniewski. Dyrektor Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego, Wiceprezes PZU LAB.Z Grupą PZU związany od 2013 roku. W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego, a następnie dyrektora Biura Rozwoju Biznesu Korporacyjnego. W 2022 roku został powołany do zarządu PZU LAB SA. Uczestniczył w wielu projektach z obszaru optymalizacji procesów obsługi klienta (Centrum Obsługi Biznesu Korporacyjnego), wsparcia sprzedaży, lokalizacji klientów (wsparcie narzędziowe w zarządzaniu ryzykiem flotowym), cyfryzacji procesów (paperless, wdrażanie narzędzi on-line) oraz wdrażania systemów IT (m.in. system Everest). Absolwent kierunku Informatyka na wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz studiów podyplomowych z zarządzania systemami informatycznymi w Szkole Głównej Handlowej.

Michal Parol
Michał Parol. Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Grupie MAK. Broker ubezpieczeniowy z kilkunastoletnim doświadczeniem w negocjowaniu ofert ubezpieczenia i likwidacji szkód dla firm z branży TSL. Ekspert w zakresie ubezpieczeń flotowych. Na co dzień współpracuje z firmami transportowymi liczącymi od kilkudziesięciu do kilkuset pojazdów. Specjalizuje się w optymalizacji kosztów ubezpieczenia floty. Klienci cenią go za konkretne rozwiązania przynoszące szybkie efekty.

Mateusz Pernak
Mateusz Pernak. Prawnik w TC Kancelaria Prawna. Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę magisterską w temacie transgranicznego przekształcania spółek kapitałowych. Swoje doświadczenie zdobywał w kancelariach specjalizujących się w doradzaniu dużym przedsiębiorcom. Posługuje się biegle językiem angielskim. W Transcash Kancelaria Prawna pracuje od grudnia 2021 r. i zajmuje się sprawami spornymi, w szczególności związanymi z prawem transportowym oraz sprawami międzynarodowymi.

Jacek Pietrzela
Jacek Pietrzela. Radca prawny, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny. Współzałożyciel i prezes zarządu spółki PF Restrukturyzacje, lidera jeśli chodzi o liczbę otwartych postępowań restrukturyzacyjnych w Polsce w latach 2022 i 2023. Założyciel i partner zarządzający butikowej Kancelarii Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Jacek Pietrzela, koncentrującej się wyłącznie na upadłości i restrukturyzacji.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pod patronatem radcy prawnego prof. UO dr hab. Rafała Adamusa - współautora ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Wykonuje obowiązki syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy sądowego w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych toczących się przed wydziałami gospodarczymi Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, Sądu Rejonowego w Gliwicach i Sądu Rejonowego w Częstochowie. Funkcję syndyka pełnił w blisko pięciuset postępowaniach upadłościowych, zarówno osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, jak i przedsiębiorców.

Katarzyna Prętnicka
Katarzyna Prętnicka. Menadżerka, trenerka, ekspertka w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i wdrażania standardów ESG. Autorka artykułów, publikacji i webinarów o regulacjach prawnych z zakresu ESG i ich konsekwencjach dla firm. W Locotranssped odpowiada za przygotowanie i implementację strategii ESG oraz raportowanie zrównoważonego rozwoju, a także rozwijanie zrównoważonych rozwiązań transportowych, takich jak transport intermodalny.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie n/Odrą oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i ESG.

Jerzy Różyk
Jerzy Różyk. Ponad 38 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym 22 lata w obsłudze podmiotów sektora TSL w zakresie obsługi ubezpieczeń i szkód transportowych oraz diagnostyki ryzyka transportowego.
Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył studia inżynierskie w zakresie technicznej i ekonomicznej diagnostyki ubezpieczeniowej i likwidacji szkód oraz studnia magisterskie w zakresie ubezpieczeń na tejże uczelni. Założyciel i właściciel Kancelarii Brokerskiej CDS, która specjalizuje się w ubezpieczeniach transportowych, prawie transportowym i ocenie ryzyka transportowego.
Autor ponad 120 artykułów z zakresu prawa przewozowego, ryzyka i ubezpieczeń transportowych. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach, seminariach i szkoleniach transportowych.

Justyna Świeboda
dr inż. Justyna Świeboda. Prezes zarządu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Absolwentka Wydziału Mechanicznego kierunku Transport na Politechnice Wrocławskiej. Doktor nauk technicznych w dziedzinie inżynieria mechaniczna. Autorka licznych publikacji w zakresie niezawodności i eksploatacji systemów logistycznych i transportowych. Jej rozprawa doktorska pt. "Metoda oceny procesu logistycznego w aspekcie zawodności przepływu informacji" weryfikowana była w transporcie intermodalnym. Jako doktorantka była odpowiedzialna za przeprowadzenie badań w ramach projektów badawczych tj. "Model realizacji prac ładunkowych w intermodalnym węźle przeładunkowym" oraz "Model wsparcia logistycznego funkcjonowania Portu Lotniczego Wrocław S.A." Uczestniczka wielu konferencji krajowych i międzynarodowych dotyczących branży TSL.

Partnerzy

pfrestrukturyzacje.pl pzu.pl uta.com www.onturtle.eu www.makubezpieczenia.pl pkscargo.pl iveco.com cds-odszkodowania.info tckancelaria.eu pitd.org.pl uniatransportu.pl pspdgdynia.pl stowpodlasie.pl tlp.org.pl locotranssped.pl

Patroni medialni

e-route.pl trucks-machines.pl etransport.pl mastertruck.pl polskitraker.pl polskitraker.pl truckitransport.pl paliwa.pl