Maszyny budowlane

Kategoria
Cena
Rok produkcji 14
Kraj

Ładowarki kołowe

Ładowarki kołowe to podstawowe maszyny budowlane, obok tradycyjnych koparek i koparko-ładowarek. Ich zadanie polega na równaniu terenu, oczyszczaniu gruntu, wywożeniu lub przeładunku urobku. Za ich pomocą można także transportować ciężkie głazy, bloki budowlane i inne materiały, znajdujące się na placu budowy.

Ładowarki tego typu mają napęd na koła, co je odróżnia od ładowarek opartych o układ bieżny gąsienicowy. Przeznaczone są do poruszania się po stabilnym, raczej równym gruncie, natomiast nie używa się ich w terenie trudnym, np. kamienistym i niestabilnym. Dzięki napędzie kołowym ładowarki poruszają się szybko i sprawnie oraz są stabilne.

Ładowarka kołowa

Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów ładowarek kołowych. Są to ładowarki czołowe – z łyżką ulokowaną z przodu maszyny i poruszającą się w jednej płaszczyźnie, oraz obrotowe – łyżka i wysięgnik znajdują się na obrotowej platformie. Są jeszcze ładowarki kołowe z łyżką wychylną na bok. Zależnie od rodzaju wykonywanych prac wybiera się odpowiednią maszynę, aby jak najlepiej służyła na placu budowy.

Jeśli szukasz dobrej ładowarki kołowej, wybieraj te firmy, które mają spore doświadczenie w produkcji tego typu maszyn budowlanych i rolniczych. Volvo, Komatsu czy Bobcat – to producenci uznani już na rynku, wciąż poszerzający i udoskonalający swoją ofertę maszyn budowlanych.

Używane ładowarki kołowe

Czasami warto skorzystać z dobrych portali z ogłoszeniami. Dla przykładu na truck.pl sukcesywnie zamieszczane są nowe, ciekawe oferty z maszynami budowlanymi. Na pewno nie znajdziesz tu ogłoszeń przypadkowych, niesprawdzonych, a wystawione na sprzedaż używane ładowarki kołowe w szerokiej ofercie różnych modeli to bezpieczny i funkcjonalny sprzęt wysokiej jakości.

Sortuj po:
Waluta:
Wynik wyszukiwania: 14
 • Ładują bez zanieczyszczania Ładują bez zanieczyszczania Nowe kompaktowe ładowarki kołowe 2016-08-26
  Wraz z wprowadzaniem silników spełniających zaostrzone normy emisji spalin (Stage IIIB, Stage IV) producenci kompaktowych ładowarek kołowych poprawiają ich parametry robocze oraz wzbogacają wyposażenie.
  Czytaj całość
 • Ładują bez uciążliwości Ładują bez uciążliwości Nowe ładowarki kołowe Doosan, Terex i Volvo 2015-07-31
  Najnowsze modele ładowarek kołowych to maszyny o zmniejszonej emisji spalin, zazwyczaj spełniające normę Stage IV, bardziej wydajne, zużywające mniej paliwa, zapewniające większy komfort pracy operatorowi, bezpieczniejsze i łatwiejsze w obsłudze.
  Czytaj całość
 • Goodyear RT-5D w wyposażeniu maszyn Volvo Goodyear RT-5D w wyposażeniu maszyn Volvo OTR we włoskiej kopalni 2015-03-20
  Najnowszy model opon przemysłowych (OTR) Goodyear RT-5D został wybrany przez markę Volvo na montaż fabryczny w ładowarce kołowej. Maszyna pracuje we włoskich kamieniołomach, w których wydobywa się marmur.
  Czytaj całość