Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku

Goodyear KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2

Dłuższe przebiegi i wysoka wydajność paliwowa nowych opon

Goodyear wprowadza na rynek dwie flagowe linie opon, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby flot drogowych. Nowe ogumienie ciężarowe KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 uzupełnia ofertę Goodyear Total Mobility.

Czytaj całość
 • Distance Alert już w samochodach Volvo Distance Alert już w samochodach Volvo 2019-06-14
  Firma Volvo Trucks wprowadziła Distance Alert – funkcję bezpieczeństwa, ułatwiającą kierowcy samochodu ciężarowego zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i unikanie groźnych sytuacji. Wypadki wynikające z najechania pojazdu na tył innego stanowią obecnie około 20 procent wszystkich poważnych kolizji z udziałem samochodów ciężarowych.
  Czytaj całość
 • Goodyear KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 Goodyear KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 2019-06-14
  Goodyear wprowadza na rynek dwie flagowe linie opon, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby flot drogowych. Nowe ogumienie ciężarowe KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 uzupełnia ofertę Goodyear Total Mobility.
  Tagi:   opony
  Czytaj całość
 • Jednak będą karać za cofanie liczników Jednak będą karać za cofanie liczników 2019-06-14
  Od 25 maja 2019 r. obowiązuje nowy przepis penalizujący tzw. kręcenie liczników. Chodzi o nowy art 306a kodeksu karnego dodany przez art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 15 marca 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy – Kodeks karny. Doszło jednak do zamieszania, bo niedawno uchwalone i zatwierdzone przez prezydenta prawo wprowadzające kary za cofanie liczników w samochodach „wypadło” z nowej wersji Kodeksu karnego. Posłowie głosujący w pośpiechu za zmianą ustawy Kodeks karny nie przeanalizowali dokładnie, co popierają. Nowelizacja Kodeksu karnego, uchwalona przez Sejm 16 maja, usunęła te kary z przepisów. Sprawę naprawia Senat.
  Czytaj całość
 • Jenox dla transportu Jenox dla transportu 2019-06-14
  Jenox Akumulatory to jeden z czołowych polskich producentów akumulatorów kwasowo- -ołowiowych, który znany jest w branży transportowej dzięki szerokiej gamie akumulatorów specjalistycznych. Marka od lat słynie z niezawodnych akumulatorów takich jak Jenox Classic Truck i wciąż poszerza swój asortyment o nowe produkty. Jednym z nich jest Jenox SRP.
  Tagi:   części
  Czytaj całość
 • Ostatnie chwile na złożenie wniosku o wznowienie postępowań dotyczących kar za przekroczenie nacisku osi Ostatnie chwile na złożenie wniosku o wznowienie postępowań dotyczących kar za przekroczenie nacisku osi 2019-06-14
  W dniu 21 marca 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) orzekł, że Polska naruszyła prawo unijne wprowadzając ograniczenia dla swobodnego ruchu pojazdów o maksymalnym nacisku osi napędowej wynoszącym 11,5 tony.
  Czytaj całość
 • Pierwsza w Polsce długodystansowa Scania LNG Pierwsza w Polsce długodystansowa Scania LNG 2019-06-14
  Właścicielem nowej Scanii R410 zasilanej LNG została firma Wojtex Transport Międzynarodowy. Pojazd został połączony z naczepą chłodniczą i będzie wykorzystywany do pracy na długich dystansach, na trasie Polska-Hiszpania.
  Tagi:   scania transport
  Czytaj całość
 • Stralisy LNG w firmie HUBER Stralisy LNG w firmie HUBER 2019-06-14
  Do floty jednostek z silnikami wysokoprężnymi firmy HUBER, dołączyły nowe ciągniki siodłowe Stralis Natural Power (NP) przeznaczone do logistyki na terenie całej Europy.
  Czytaj całość
 • Zamienniki kupowane z głową Zamienniki kupowane z głową 2019-06-14
  Z jakich części zamiennych korzystać przy naprawach pojazdów ciężarowych – oryginalnych, polecanych przez producentów takich samochodów, czy tańszych zamienników? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Często zamienniki dorównują jakością tzw. oryginałom i ich rozsądny wybór może przynieść spore oszczędności, przy zachowaniu pełnych walorów eksploatacyjnych pojazdów.
  Tagi:   części
  Czytaj całość
 • Ewidencja czasu pracy kierowcy Ewidencja czasu pracy kierowcy 2019-06-07
  Najbardziej podstawowym elementem rozliczania czasu pracy jest Ewidencja czasu pracy kierowcy. Jest to dokument zawierający informacje o aktywnościach pracownika (lub kierowcy-zleceniobiorcy) z podziałem na dni oraz typ aktywności (jazda, inna praca, dyspozycje, przerwy i odpoczynki).
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • Grupa DBK dołączyła do Związku Polskiego Leasingu Grupa DBK dołączyła do Związku Polskiego Leasingu 2019-06-07
  Spółka NL Leasing, należąca do Grupy DBK, jednogłośnie została przyjęta do Związku Polskiego Leasingu na ostatnim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego ZPL.
  Tagi:   leasing transport
  Czytaj całość
 • Kontrollbuch w Hiszpanii Kontrollbuch w Hiszpanii 2019-06-07
  12 maja br. w Hiszpanii weszły w życie nowe przepisy dotyczące ewidencjonowania czasu pracy, na mocy których pracodawca obowiązany jest ewidencjonować czas pracy każdego pracownika i przechowywać stosowne dokumenty przez cztery lata.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • PKO Leasing i Volvo Trucks Poland łączą siły PKO Leasing i Volvo Trucks Poland łączą siły 2019-06-07
  Spółki PKO Leasing oraz Volvo Polska podpisały porozumienie o współpracy, w ramach którego największa spółka leasingowa w Polsce będzie zewnętrznym partnerem finansującym pojazdy szwedzkiego gracza. Jednym z elementów współpracy będą wspólne działania w ramach kampanii Volvo Trucks 4Poland, której celem jest wspieranie polskiego transportu.
  Tagi:   volvo
  Czytaj całość