Maszyny budowlane

Kategoria
Cena
Rok produkcji 2
Kraj

Dźwigi

Dźwigi są to maszyny niezbędne przy realizacji większości inwestycji budowlanych – zwłaszcza, kiedy trzeba wykonywać prace wysokościowe. Dzięki nim można przenosić ładunki w pionie i w poziomie, transportować w górę ciężkie konstrukcje metalowe czy betonowe, np. podczas budowania bloku. Dźwigi budowlane to sprzęt bardzo specjalistyczny, ale też niestety kosztowny.

Nie sposób wymienić tu wszystkich rodzajów dźwigów, bo jest ich naprawdę wiele. Podstawowy podział wyróżnia dźwigi według sposobu posadowienia, czyli np. gąsienicowe, w szybie windy, stacjonarne, przejezdne czy dźwigi kołowe. Wybór odpowiedniego dźwigu zależy przede wszystkim od rodzaju wykonywanych prac, ciężkości ładunków i warunków panujących na budowie.

Dźwigi samochodowe

Bardzo często, podczas prac budowanych i do transportu towarów wielkogabarytowych, wykorzystuje się dźwigi samochodowe. Mogą być zbudowane na podwoziu samochodu ciężarowego, ale często też przyjmują konstrukcję samojezdną. Składają się z wyciągarki oraz wysięgnika zakotwiczonego na ruchomym pomoście.

Dźwigi samochodowe są bardzo popularne, w związku z czym często nabywają je firmy budowlane czy transportowe, ponieważ pojazd ten łączy w sobie funkcje udźwigu i przemieszczania się w terenie. Uznane na rynku firmy produkujące tego typu maszyny jezdne prześcigają się w ulepszaniu swoich maszyn. Warto więc zwrócić uwagę podczas wyboru dźwigu samochodowego np. na takie marki jak: Fiftlux, Genie, Caterpillar czy Jig. Na stronie z ogłoszeniami truck.pl często pojawiają się dźwigi na sprzedaż tych i innych firm, nierzadko w bardzo atrakcyjnych cenach.

Żuraw samochodowy

Żurawie samochodowe bardzo ułatwiają pracę na budowie i wszędzie tam, gdzie jest potrzeba przeniesienia, czy opuszczenia ciężkiego ładunku. Za pomocą tego pojazdu można wjechać w miejsca niedostępne dla zwykłej ciężarówki. Natomiast dzięki szerokim możliwościom ustawienia ramienia wysięgnika można manewrować nim na różne sposoby. Wybór odpowiedniego żurawia kołowego, uznanej marki (np. Skyjack, Hidrokon) będzie na pewno udaną inwestycją na lata.

Sortuj po:
Waluta:
Wynik wyszukiwania: 2