Wiadomości z rynku

Autor: RED
Zdjęcia: arch.
Auto Market Truck, nr /2015 (1066)
z dnia 2015-07-03

Volvo Trucks laureatem nagrody za jakość

Skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch doceniona
Volvo Trucks laureatem nagrody za jakość

I-Shift Dual Clutch to zautomatyzowana skrzynia biegów, wyposażona w podwójne sprzęgło. Dzięki temu rozwiązaniu w chwili zmiany przełożenia samochód ciężarowy nie traci prędkości ani mocy.

Volvo Trucks laureatem nagrody za jakość

Hayder Wokil, dyrektor ds. jakości w Volvo Trucks: - Cieszymy się, że po raz kolejny nagrodzono nasz potencjał innowacyjny.

Drugi rok z rzędu Volvo Trucks otrzymało prestiżową europejską nagrodę za innowacyjność w jakości, Quality Innovation of the Year Award. Szwedzka firma została nagrodzona za nową skrzynię biegów: I-Shift Dual Clutch, która wydanie ułatwia pracę i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.
- I-Shift Dual Clutch jest produktem nowym i nowatorskim, zapewniającym znaczną poprawę szeregu parametrów oddziałujących na kierowców, firmy transportowe, właścicieli przewożonych ładunków, a także społeczeństwo jako takie - mówi Matti Kaulio, profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii i Zarządzania Królewskiego Instytutu Technologicznego (KTH) w Sztokholmie i przedstawiciel SIQ (Swedish Institute for Quality). Matti Kaulio jest członkiem zespołu ekspertów, którzy wyłonili tegorocznego laureata nagrody.
Nagroda roku za innowacyjność w jakości jest wspólną inicjatywą SIQ i instytutów jakości z kilku innych europejskich krajów. Nagrody za rok 2014 wręczył prezydent Węgier János Áder podczas ceremonii zorganizowanej niedawno w Budapeszcie.
- Oczywiście, cieszymy się, że po raz kolejny nagrodzono nasz potencjał innowacyjny. Systematycznie opracowujemy nowe rozwiązania zapewniające konkretne korzyści klientom i kierowcom, zaś przyjęcie I-Shift Dual Clutch przeszło nasze oczekiwania. Przyznanie nam nagrody za innowacyjność w jakości stanowi kolejne potwierdzenie, że koncentrujemy się na właściwych dziedzinach - mówi Hayder Wokil, dyrektor ds. jakości w Volvo Trucks.
W skrócie, I-Shift Dual Clutch to zautomatyzowana skrzynia biegów, wyposażona w podwójne sprzęgło. Dzięki temu rozwiązaniu w chwili zmiany przełożenia samochód ciężarowy nie traci prędkości ani mocy. Jednocześnie wzrasta ekonomika i płynność jazdy. Początkowo, tego typu skrzynie biegów były rozwijane z myślą o samochodach sportowych i obecnie są stosowane na szerszą skalę w branży samochodowej. Volvo Trucks jako pierwsze na świecie wprowadziło tę technologię do samochodów ciężarowych o dużej ładowności.
W 2013 Volvo Trucks otrzymało nagrodę Quality Innovation of the Year za Aktywny Układ Kierowniczy Volvo - układ kierowniczy z funkcją stabilizacji, który spotkał się z dużym zainteresowaniem na całym świcie, zwłaszcza za sprawą filmu "The Epic Split" z Jeanem-Claudem Van Damme'em w roli głównej.
Nagroda Quality Innovation of the Year jest przyznawana co roku firmom, organizacjom lub osobom, które przedstawiły innowacje będące rezultatem dobrze przemyślanej metodologii pracy i nawiązujące do jednoznacznie określonych potrzeb klientów. W skład kapituły nagrody wchodzą zajmujące się promocją jakości fundacje ze Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Czech i Węgier.
Najpopularniejsze tagi