Wiadomości z rynku

czwartek
25 lipca 2024

Odbiera odpady i myje pojemniki

Nowa śmieciarko-myjka NTM
13 listopada 2015
Tym razem prezentujemy śmieciarko-myjkę NTM. Wspólnie ze swoim autoryzowanym partnerem serwisowym firma stworzyła pojazd do odbioru odpadów wyposażony w wysokociśnieniowe urządzenie do mycia pojemników. 
Produkt ten jest odpowiedzią na stale rosnący popyt na tego typu pojazdy, wynikający z konieczności spełnienia przez firmy odbierające odpady wymogów stawianych przez gminy. Dzięki prostej i zwartej konstrukcji zarówno zabudowy jak i urządzenia myjącego konstruktorzy byli w stanie zmieścić urządzenie na krótkim trzyosiowym podwoziu, którego rozstaw osi wynosi 3.300 mm. 
Hydraulika do napędu wysokociśnieniowej pompy wody została pobrana z sekcyjnego rozdzielacza firmy Parker, który służy do napędu wszystkich hydraulicznych funkcji śmieciarki. W przypadku tego rozwiązania konieczne było jedynie dołożenie kolejnej sekcji rozdzielacza. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano modułową technologię i producent jest w stanie doposażyć w urządzenie myjące każdą śmieciarkę NTM. W przypadku zabudowy przygotowanej pod montaż urządzenia myjącego cała instalacja zbiorników wody czystej i brudnej jest zamontowana poza skrzynią ładunkową. Wysokociśnieniowa pompa wody zamontowana jest w skrzyni ładunkowej z uwagi na brak miejsca na podwoziu wynikający z bardzo krótkiego rozstawu osi. Pojemność zbiorników wody czystej wynosi ponad 1.300 litrów, a zbiornik wody brudnej 700 litrów. 
Pomimo krótkiego rozstawu osi konstruktorzy firmy NTM zaprojektowali zabudowę o pojemności aż 14 m3 netto. NTM zawsze podaje pojemność swoich skrzyń ładunkowych w wartościach netto, czyli faktycznej użytkowej pojemności przeznaczonej na odpady, liczonej od ściany wypychowej do końca skrzyni ładunkowej. Do wyliczenia tego parametru firma nie dodaje pojemności znajdującej się za płytą wypychową, której nie można wykorzystać na odpady. W pojemności nie jest również zawarta wielkość wanny załadowczej. Całkowita pojemność takiej zabudowy w wartościach brutto wyniosłaby 18,9 m3 wraz z wanną załadowczą.
Konstrukcja urządzenia myjącego jest modułowa. Elementy wykonane ze stali nierdzewnej lub ze stali ocynkowanej, przykręcane są do konstrukcji zabudowy. Dzięki temu brak jest połączeń spawanych, które mogłyby w przyszłości stanowić ogniska korozji. Ładowność wynosi ponad 10 ton a całkowita długość pojazdu niecałe 8,9 metra. Dzięki takim gabarytom pojazd jest bardziej zwrotny i ma doskonałą manewrowość w ciasnych osiedlowych ulicach. Stanowi lepszą alternatywę dla pojazdów dwuosiowych.
Przedstawiciele NTM zapraszają wszystkich klientów zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie transportu odpadów do kontaktu. Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na nowej stronie internetowej www.ntmpolska.pl.

 

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.