Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: RED
Zdjęcia: Archiwum
Auto Market Truck, 2016(2)
z dnia 2016-02-26

Sprinter Autem Flotowym 2015

Dostawczak Mercedesa wygrał w teście SKFS

Sprinter wygrał w segmencie dużych samochodów dostawczych

Świętujący swoje 20-lecie Mercedes-Benz Sprinter zwyciężył w  profesjonalnym teście flotowym w Polsce w segmencie dużych aut dostawczych.
Po kilkumiesięcznych zmaganiach pokonał siedmiu innych rywali i zdobył tytuł Auta Flotowego 2015 roku. To kolejna taka nagroda dla dostawczego Mercedesa – w poprzednim roku w swojej kategorii triumfował mniejszy Citan.
Test flotowy SKFS zorganizowało Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Test składał się z trzech etapów i trwał łącznie 10 miesięcy. W lutym 2015 r. rozpoczęła się część teoretyczna – testowane modele nominowano na podstawie zestawienia przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Obejmowało ono najczęściej kupowane samochody w każdym segmencie w IV kwartale 2014 r. oraz I kwartale 2015 roku. W teście wzięły udział najpopularniejsze wersje wyposażenia, a wybór odmian nadwoziowych i silnikowych powierzono 18-osobowej kapitule PTF SKFS. Wartości rezydualne badanych aut oszacowała firma EurotaxGlass's.
Później przyszła kolej na 3-dniową część praktyczną, w której udział wzięło ponad 120 menedżerów krajowych flot pojazdów. Przy użyciu nowoczesnej telemetryki przeprowadzono precyzyjne pomiary związane z optymalizacją kosztów zarządzania parkiem samochodowym. W ocenie uwzględniono m.in. wyniki osiągane przez poszczególne auta na znormalizowanym odcinku drogi oraz wyniki poszczególnych kierowców.
Uroczyste ogłoszenie wyników Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS odbyło się podczas niedawnej gali SKFS w Ożarowie Mazowieckim. W segmencie dużych samochodów dostawczych numerem 1 okazał się Mercedes-Benz Sprinter, który pokonał siedmiu innych rywali i zdobył tytuł Auta Flotowego 2015 roku.
Sprinter to flagowy model dostawczy Mercedes-Benz. Obecna generacja ma ambicję ustanawiania klasowych standardów w zakresie bezpieczeństwa i niskiego zużycia paliwa – najoszczędniejszy wariant potrzebuje średnio zaledwie 6,1 l ON/100 km. To wynik nie mający sobie równych w segmencie.
Sprinter oferuje kompleksowy pakiet technologii z dziedziny aktywnego bezpieczeństwa – jego standardowe wyposażenie obejmuje asystenta bocznego wiatru, a na życzenie dostępne są zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, takie jak układy monitorowania pasa ruchu i martwego pola, asystent świateł drogowych czy system antykolizyjny.
Nabywcy mają do wyboru ponad 1000 kombinacji, w tym szeroką gamę silników wysokoprężnych i benzynowych, przekładnie manualne i automatyczne oraz wiele wersji nadwoziowych, wagowych oraz odmian tylnej osi.
Rocznie na świecie sprzedaje się ponad 180 tys. Sprinterów, w tym ponad 3 tys. w Polsce (dane za 2014 r.).
Powiązane ogłoszenia:
178 000 PLN
marzena.stefaniak.sprzedaz@gmail.com Polska
35 500 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.
48 500 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.
59 990 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.
33 300 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.