Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: RED
Zdjęcia: Archiwum
Auto Market Truck, 2016(2)
z dnia 2016-02-26

Sprinter Autem Flotowym 2015

Dostawczak Mercedesa wygrał w teście SKFS

Sprinter wygrał w segmencie dużych samochodów dostawczych

Świętujący swoje 20-lecie Mercedes-Benz Sprinter zwyciężył w  profesjonalnym teście flotowym w Polsce w segmencie dużych aut dostawczych.
Po kilkumiesięcznych zmaganiach pokonał siedmiu innych rywali i zdobył tytuł Auta Flotowego 2015 roku. To kolejna taka nagroda dla dostawczego Mercedesa – w poprzednim roku w swojej kategorii triumfował mniejszy Citan.
Test flotowy SKFS zorganizowało Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Test składał się z trzech etapów i trwał łącznie 10 miesięcy. W lutym 2015 r. rozpoczęła się część teoretyczna – testowane modele nominowano na podstawie zestawienia przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Obejmowało ono najczęściej kupowane samochody w każdym segmencie w IV kwartale 2014 r. oraz I kwartale 2015 roku. W teście wzięły udział najpopularniejsze wersje wyposażenia, a wybór odmian nadwoziowych i silnikowych powierzono 18-osobowej kapitule PTF SKFS. Wartości rezydualne badanych aut oszacowała firma EurotaxGlass's.
Później przyszła kolej na 3-dniową część praktyczną, w której udział wzięło ponad 120 menedżerów krajowych flot pojazdów. Przy użyciu nowoczesnej telemetryki przeprowadzono precyzyjne pomiary związane z optymalizacją kosztów zarządzania parkiem samochodowym. W ocenie uwzględniono m.in. wyniki osiągane przez poszczególne auta na znormalizowanym odcinku drogi oraz wyniki poszczególnych kierowców.
Uroczyste ogłoszenie wyników Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS odbyło się podczas niedawnej gali SKFS w Ożarowie Mazowieckim. W segmencie dużych samochodów dostawczych numerem 1 okazał się Mercedes-Benz Sprinter, który pokonał siedmiu innych rywali i zdobył tytuł Auta Flotowego 2015 roku.
Sprinter to flagowy model dostawczy Mercedes-Benz. Obecna generacja ma ambicję ustanawiania klasowych standardów w zakresie bezpieczeństwa i niskiego zużycia paliwa – najoszczędniejszy wariant potrzebuje średnio zaledwie 6,1 l ON/100 km. To wynik nie mający sobie równych w segmencie.
Sprinter oferuje kompleksowy pakiet technologii z dziedziny aktywnego bezpieczeństwa – jego standardowe wyposażenie obejmuje asystenta bocznego wiatru, a na życzenie dostępne są zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, takie jak układy monitorowania pasa ruchu i martwego pola, asystent świateł drogowych czy system antykolizyjny.
Nabywcy mają do wyboru ponad 1000 kombinacji, w tym szeroką gamę silników wysokoprężnych i benzynowych, przekładnie manualne i automatyczne oraz wiele wersji nadwoziowych, wagowych oraz odmian tylnej osi.
Rocznie na świecie sprzedaje się ponad 180 tys. Sprinterów, w tym ponad 3 tys. w Polsce (dane za 2014 r.).
Powiązane ogłoszenia:
93 729 PLN 21 800 EUR
Peitzmeyer- Fahrzeug- und Gerätevertrieb Niemcy
Peitzmeyer- Fahrzeug- und Gerätevertrieb
do negocjacji

DAF 95XF wyróżnienie 1 wyróżnienie 2 wyróżnienie 3

2000
P.W Adamex Adam Kaczmarek Polska
178 000 PLN
marzena.stefaniak.sprzedaz@gmail.com Polska
35 500 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.
48 500 PLN
M.G. CAR s.c. Polska
M.G. CAR s.c.