Wiadomości z rynku

piątek
21 czerwca 2024

Przechowywanie AdBlue w każdych warunkach

Najnowsze rozwiązania techniczne firmy SWIMER
4 marca 2016
Płyn AdBlue powinien być magazynowany nie dłużej niż rok, w zamkniętym zbiorniku oraz w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od światła słonecznego. Największy na polskim rynku typoszereg zbiorników do przechowywania i dystrybucji tego roztworu oferuje toruński producent zbiorników polietylenowych SWIMER.
W  stałej sprzedaży dostępne są zarówno zbiorniki jednopłaszczowe (o poj.: 1.500, 2.500, 3.500, 5.000, 7.500, 10.000, 12.500 litrów), jak i zbiorniki dwupłaszczowe (o poj.: 1.500, 2.500, 3.500, 5.000, 7.500 i 10.000 l), które wraz ze specjalnym Pakietem ZIMA/LATO stanowią doskonałe zabezpieczenie przed krystalizacją AdBlue.

Z pakietem ZIMA/LATO

Jak wiadomo, AdBlue źle znosi zarówno niskie temperatury, poniżej -5 st. C oraz wysokie, powyżej 25 st. C, co objawia się wytrącaniem z niego kryształków mocznika, które z czasem zatykają układ i prowadzą do drogich napraw oraz wymiany części. Ponowne doprowadzenie AdBlue do właściwej temperatury nie zawsze przyniesie skutek, gdyż na elementach, z którymi płyn będzie miał kontakt, pozostaną jego kryształki, a te mogą spowodować uszkodzenie układu wydechowego lub układu dystrybucyjnego w zbiorniku.
Właśnie dlatego SWIMER przygotował Pakiet ZIMA/LATO, w skład którego wchodzą: automatyczne ogrzewanie szafy dystrybucyjnej, izolacja termiczna, taśma grzewcza oraz elektryczny wentylator wyciągowy, które zapewniają 100% bezpieczeństwo przechowywania wodnego roztworu mocznika. Poza możliwością instalacji pakietu niewątpliwą zaletą zbiorników SWIMER jest łatwy transport i wygodna eksploatacja. Uchwyty do podnoszenia stabilizują środek ciężkości, a zamykana szafa dystrybucyjna pomieści nawet rozbudowany układ dystrybucyjny. Właz rewizyjny 600 mm umożliwia łatwą konserwację i czyszczenie urządzenia. Zbiorniki z Torunia są bardzo trwałe, czego potwierdzeniem jest pierwszy w historii crash test napełnionego zbiornika, który dostępny jest w serwisie YouTube.
Zbiorniki firmy SWIMER nie korodują, nie blakną, są odporne na działanie promieni UV, a ich kolor pozwala na długie utrzymanie ich w czystości. Nie bez powodu konstrukcja zbiornika jest objęta 10-letnią gwarancją.

Dystrybucja pod ścisłą kontrolą

Podobnie jak w przypadku paliw, dystrybucja AdBlue powinna być pod ścisłą kontrolą. Polecanym rozwiązaniem przez Dyrektora działu projektowo- konstrukcyjnego firmy SWIMER – inż. Mariusza Kośkiewicza jest licznik PPC-600. Firma Swimer jako jedyna zaprojektowała i wyprodukowała licznik z zabezpieczeniem funkcji kalibracji przez osoby niepowołane. Jest to innowacyjne i zarazem rewolucyjne rozwiązanie w branży, wykluczające ingerencję osób postronnych w dokładność pomiaru licznika. PPC-600 współpracuje z każdym przepływomierzem typu pulser i posiada szereg użytecznych funkcji: pamięć 10 ostatnich tankowań, czy też duży czytelny w pełnym słońcu i w niskich temperaturach wyświetlacz LED. Detekcja zaniku zasilania zabezpiecza licznik przed utratą danych w przypadku zaniku napięcia 230 V. Licznik jest wyposażony także w moduł, który zabezpiecza pompę przed suchobiegiem, uniemożliwiając tym samym jej uszkodzenie. Ponadto licznik jest zasilany elektrycznie (230 V, 50 Hz) i nie wymaga wymiany baterii. Licznik PPC-600 to przełom w branży i wyznaczenie kierunku w jakim podążać będzie rynek liczników.
Najnowszym efektem pracy działu projektowo-konstrukcyjnego firmy SWIMER jest System pomiaru poziomu płynów
LIPREMOS®. System z rozdzielczością do jednego litra wyświetla ilość płynu w % lub w litrach. Dzięki pomiarowi temperatury system uwzględnia rozszerzalność cieplną oleju napędowego i pokazuje rzeczywistą liczbę litrów w zbiorniku, nawet przy częstych zmianach jego temperatury. Jest to najdokładniejsze urządzenie w swojej klasie – zapewnia inż. Mariusz Kośkiewicz. Ponadto LIPREMOS® posiada dwa alarmy ostrzegawcze: alarm maksymalnego poziomu cieczy, który zabezpiecza przed przepełnieniem zbiornika poprzez migający napis „FULL” na wyświetlaczu oraz alarm niskiego poziomu, który oprócz ostrzegania, rozłącza zasilanie pompy poniżej minimalnego poziomu zbiornika, chroniąc ją tym samym przed pracą na sucho.
System może być wyposażony w moduł GPRS, który przesyła dane do aplikacji www. Aplikacja umożliwia podgląd ilości oraz temperatury płynu w czasie rzeczywistym, ponadto umożliwia podgląd historii wykresów ilości i temperatury oraz generuje alarmy o niskim poziomie lub dostawie na wybrany adres e-mail. Pozwala to na pełną kontrolę nad stanem płynów z dowolnego miejsca na świecie.
Przechowywanie AdBlue może nastręczać pewne trudności, jednak dzięki najnowszym rozwiązaniom SWIMER powinno ono przebiegać bezproblemowo. Opracowane w Toruniu zbiorniki pozwalają nie tylko na wygodne i bezpieczne magazynowanie AdBlue w każdych warunkach, ale także dają gwarancję, że układ dystrybucyjny zbiorników, jak i układy wydechowe w autach, które korzystają z AdBlue, nie będą narażone na uszkodzenia. Nowoczesne rozwiązania SWIMER do kontroli dystrybucji płynów dają pewność, że każdy litr przechowywanej jak i wydanej cieczy będzie pod naszym nadzorem.

SWIMER

• ul. Wielki Rów 40a, 87-100 Toruń
• tel.: +48 56 681 47 62
www.swimer.com.pl
• e-mail: biuro@swimer.com.pl

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.