Wiadomości z rynku

piątek
21 czerwca 2024

System monitoringu dozowania płynów

Prosta kontrola zużycia paliw
1 kwietnia 2016
Monitorowanie zużycia paliw może wydawać się czasochłonnym zadaniem, którym na dodatek trzeba zajmować się niemal każdego dnia. Istnieje jednak na rynku urządzenie, które w znacznym stopniu przyspiesza i ułatwia ten proces. Kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie oferuje bowiem firma SWIMER z Torunia – polski producent największego typoszeregu zbiorników do oleju napędowego i płynu AdBlue. 
System Monitoringu Dozowania Płynów (SMDP) SWIMER jest przeznaczony dla wszystkich firm wykorzystujących w swojej działalności media płynne wymagające kontroli i rozliczenia. SMDP umożliwia pełny monitoring wydawanych płynów, dzięki czemu osoba nadzorująca wie dokładnie, kto, kiedy i ile płynu zatankował do danego pojazdu lub maszyny. 

Sterownik KDP-100 sercem systemu

Najważniejszą częścią Systemu jest sterownik KDP-100, który zarządza działaniem SMDP. To on odpowiada za autoryzację osób, pojazdów oraz gromadzi wszystkie informacje o wykonywanych operacjach. Duży wyświetlacz oraz czytelny interfejs sterownika umożliwia jego intuicyjną obsługę. Autoryzacja osób i pojazdów odbywa się przy pomocy kart oraz pastylek zbliżeniowych. Sterownik gwarantuje bezpieczne przechowywanie danych, zapisze wszystkie zdarzenia nawet w przypadku zaniku zasilania. 

Z aplikacją webową

Aplikacja webowa SMDP umożliwia łatwy dostęp do wszystkich danych o tankowaniach z poziomu przeglądarki internetowej, dzięki czemu zarządzanie systemem jest możliwe z dowolnego miejsca na świecie. Z pomocą aplikacji możemy prowadzić stany magazynowe zbiorników, dodawać użytkowników, pojazdy, obliczać średnie spalanie lub wygenerować dowolny raport w formacie PDF lub w arkuszu kalkulacyjnym. Dane ze sterownika do aplikacji przenoszone są w prosty sposób, przy użyciu pastylki administracyjnej, połączenia kablowego, WiFi lub technologii GPRS. Dostęp do aplikacji SMDP mają tylko wprowadzeni wcześniej użytkownicy systemu, którym możemy przydzielić różny rodzaj uprawnień.

SMDP w czterech wersjach

System został opracowany z myślą o różnego rodzaju przedsiębiorstwach, dlatego występuje w czterech wersjach: Basic, Standard, Professional oraz Enterprise. Każda wersja różni się funkcjami i możliwościami, jednak w każdej możemy dodatkowo zainstalować przepływomierz tłokowy 4PFM, charakteryzujący się bardzo dużą dokładnością pomiaru oraz odpornością na pole magnetyczne, dzięki czemu nie można zakłócić jego pracy. Opcjonalnie w wersjach Professional oraz Enterprise można między innymi obliczać ilość wydawanego oleju napędowego w temperaturze referencyjnej 15 st. C. System dostosowany jest do różnego rodzaju płynów, więc oprócz oleju napędowego, z jego pomocą możemy kontrolować także AdBlue, oleje silnikowe oraz inne płyny eksploatacyjne.
SMDP to kolejne innowacyjne rozwiązanie oferowane przez SWIMER. Nowoczesne urządzenia toruńskiego producenta nie tylko wyznaczają kierunki rozwoju branży, ale przede wszystkim dają pewność ich użytkownikom, że każdy litr przechowywanej i wydawanej cieczy będzie pod kompleksowym nadzorem.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.