Wiadomości z rynku

poniedziałek
15 kwietnia 2024

CO2? On tego nie zna!

Polskie przemysłowe pojazdy elektryczne
24 czerwca 2016
Firma BARTESKO jest czołowym producentem pojazdów elektrycznych i zabudów wózków widłowych. O wysokiej jakości oraz niezawodności oferowanych produktów przekonały się już tysiące zadowolonych klientów w kraju i za granicą. 
Historia firmy BARTESKO sięga roku 1973. Wówczas to ojciec obecnego właściciela Bartłomieja Skowrońskiego rozpoczął działalność pod nazwą „Ślusarstwo Alfons Skowroński”. Początkowo przedsiębiorstwo specjalizowało się w montażu ciągników rolniczych. Pomimo wielu trudności dzięki ciągłemu inwestowaniu w park maszynowy firma z roku na rok umacniała swoją pozycję na rynku. Z biegiem czasu obowiązkowym wyposażeniem ciągnika stała się również kabina, która na stałe uplasowała się w gamie oferowanych produktów BARTESKO. 

Zabudowy wózków, kabiny maszyn...

Wkrótce portfolio oferty zostało uzupełnione o zabudowy wózków widłowych, kabiny do maszyn budowlanych i innych specjalistycznych. Aby zapewnić kompleksową obsługę i krótkie terminy dostaw kierownictwo firmy postanowiło w znacznym stopniu uniezależnić się od dotychczasowych dostawców i rozpocząć własną produkcję części zamiennych do kabin i zabudów. Tak właśnie zrodził się pomysł uruchomienia własnej hartowni szkła, malarni proszkowej oraz parku maszyn CNC. Tym sposobem skrócono do minimum terminy dostaw i producent może sprostać również indywidualnym zamówieniom klientów. 
Zespół konstruktorów dokłada wszelkich starań, aby zaprojektowane produkty spełniały najbardziej restrykcyjne wymogi rynku. Proponowane kabiny i zabudowy zapewniają operatorowi największą z możliwych widoczność jak również bezpieczeństwo i ciszę podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Każda kabina jest w 100% wyposażona i przygotowana do szybkiego montażu a wieloletnie doświadczenie sprawia, że wyroby BARTESKO wyróżniają się spośród oferowanych na rynku.

Pojazdy elektryczne

Jako odpowiedź na rodzące się zapotrzebowanie na produkty ekologiczne kilka lat temu zaprojektowano prototypowy elektryczny pojazd platformowy oraz ciągnik elektryczny. Produkty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem co utwierdziło producenta w podjęciu decyzji o uruchomieniu produkcji seryjnej. Pojazdy te znajdują zastosowanie w firmach posiadających magazyny o dużej powierzchni, złożonej strukturze transportu, do użytku komunalnego. Wyróżnia je duża ładowność, niezawodność i bezawaryjność. Przystosowane są do ciągnięcia przyczep, które również produkuje BARTESKO. Skala fabrykacji znacznie wzrastała, w związku z czym w roku 2014 uruchomiono nowy niezależny zakład do produkcji tych pojazdów z zapleczem produkcyjnym ponad 1000 mkw., wyposażony w nowoczesny park maszynowy, zlokalizowany kilkanaście kilometrów od głównej siedziby firmy. Pojazdy elektryczne firma dostarcza obecnie do kilkudziesięciu firm w kraju i za granicą. Podczas tegorocznej wystawy CeMAT w Hanowerze prezentowano pojazd według najnowszego projektu. Jest to pierwsza z kilkunastu sztuk wprowadzonych do produkcji seryjnej. Pojazdy te są w pełni wyposażone i spełniają najwyższe standardy.
Firma w dalszym ciągu wprowadza najnowsze technologie do swojej produkcji a przyjazna i wykwalifikowana kadra pozwala zdobywać kolejne rynki zbytu.
P. W. BARTESKO 
Bartłomiej Skowroński
ul. Floriańska 35
63-720 Koźmin Wlkp.
tel. 627216656/kom. 723333020
e-mail: biuro@bartesko.pl
www.bartesko.pl
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.