Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: RD
Zdjęcia: Renault Trucks
Auto Market Truck, 2016(6)
z dnia 2016-07-08

RENAULT TRUCKS T TANKER

Aktualności

Renault Trucks T w wersji Tanker spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące ładowności i bezpieczeństwa

Renault Trucks wprowadziło do sprzedaży wyspecjalizowany pojazd, przeznaczony dla przewoźników transportujących materiały niebezpieczne, produkty łatwo psujące się i chemikalia. Renault Trucks T w wersji Tanker, bo nim mowa, spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące ładowności i bezpieczeństwa, stanowiące wspólną cechę wszystkich tych zastosowań.
Przewóz materiałów niebezpiecznych lub produktów łatwo psujących się podlega specjalnym rygorom. W celu spełnienia potrzeb użytkowników realizujących tego typu przewozy, Renault Trucks opracowało wersję Tanker swojego modelu T. Pojazd ten został zoptymalizowany pod kątem małej masy własnej i wyższego poziomu bezpieczeństwa w odniesieniu zarówno do ładunku, jak i kierowcy.
Zmniejszenie masy własnej, a tym samym zwiększenie ładowności, osiągnięto m.in. poprzez wyposażenie Renault Trucks T Tanker w aluminiowe obręcze kół, aluminiowe zbiorniki paliwa i sprężonego powietrza oraz lekkie siodło. Dodatkowo, wyeliminowano szereg mniej istotnych elementów, takich jak np. przedłużenia drzwi kabiny. Wszystko to pozwoliło „odchudzić” pojazd z kabiną sypialną o 270 kg, w porównaniu ze standardową wersją modelu T.
Prawa strona podwozia wersji Tanker jest niezabudowana, co pozwala na montaż specjalistycznego wyposażenia dodatkowego, zależnie od rodzaju transportowanych ładunków. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa kierowcy i ładunku, T Tanker jest standardowo wyposażany m. in. w układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu, pozwalający obserwować odczyty ciśnienia w oponach na wyświetlaczu w zestawie wskaźników, a tym samym uniknąć ryzyka rozerwania opony wskutek niewłaściwej eksploatacji. 
Układ umożliwia również optymalizowanie zużycia paliwa i trwałości opon. Standardowe wyposażenie wersji Tanker obejmuje także opony charakteryzujące się najkrótszą drogą hamowania w swojej klasie. 
Ponadto, T Tanker jest standardowo wyposażany w pakiet Protect, zawierający ogranicznik prędkości z aktywnym tempomatem (ACC), utrzymującym bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego, reflektory doświetlające zakręt, funkcję automatycznego włączania świateł, ksenonowe reflektory główne wraz ze spryskiwaczami.
Model T Tanker posiada certyfikat ADR (europejska umowa dotycząca drogowego przewozu materiałów niebezpiecznych) upoważniający do transportu wszelkiego rodzaju materiałów niebezpiecznych. Oznacza to m. in., że jest wyposażony w specjalny układ wydechowy, główny wyłącznik akumulatora w kabinie i przenośną pomarańczową lampę ostrzegawczą. 
Powiązane ogłoszenia:
235 000 PLN
P.H.U. DOMAŃSKI SP. JAWNA JERZY I PAWEŁ DOMAŃSCY Polska
P.H.U. DOMAŃSKI SP. JAWNA JERZY I PAWEŁ DOMAŃSCY
55 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska
235 000 PLN
P.H.U. DOMAŃSKI SP. JAWNA JERZY I PAWEŁ DOMAŃSCY Polska
P.H.U. DOMAŃSKI SP. JAWNA JERZY I PAWEŁ DOMAŃSCY
55 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska
55 000 PLN
marcin.rejch@gmail.com Polska