Wiadomości z rynku

piątek
23 lutego 2024

ILS nagrodzone za proekologiczne działania

Wśród laureatów konkursu Environmental Prize 2016
15 lipca 2016
Spółka ILS została wyróżniona w konkursie Environmental Prize 2016 za innowacyjne i wzorcowe działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska. 
Environmental Prize to konkurs organizowany corocznie przez firmę Partslife, który promuje działania na rzecz poprawy warunków pracy i ochrony środowiska. O nagrodę walczą przedsiębiorstwa działające na niezależnym rynku motoryzacyjnym, a więc warsztaty, dystrybutorzy i producenci części motoryzacyjnych. Wśród nich w tegorocznej edycji znalazła się m.in. spółka logistyczna grupy Inter Cars, ILS Sp. z o.o.
Do konkursu spółka ILS Sp. z o.o. zgłosiła całą inwestycję związaną z Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu jako projekt przyjazny ekologii. Wśród podejmowanych aktywności można wymienić m.in. działania na rzecz redukcji poboru energii elektrycznej lub cieplnej, a także zanieczyszczeń środowiska (powodowanych przez hałas czy ogrzewanie): działania związane z oszczędzaniem energii (używanie oświetlenia ledowego, czujników ruchu w systemie regałów, sortery pracujące w trybie oszczędzania energii). Centrum ILS stara się zmniejszyć liczbę odpadów produkowanych w magazynie poprzez używanie kontenerów wielokrotnego użytku, zużycie papieru (dzięki posługiwaniu się skanerami i PDA). Ponadto podejmowane są starania na rzecz poprawy świadomości pracowników. W tym celu organizowane są dla nich szkolenia i warsztaty. Duża waga przywiązywana jest do poprawy warunków socjalnych pracowników, ponieważ również w ten sposób rozszerza się ich wiedzę na temat troski o środowisko. Spółka przestrzega oczywiście zasad segregowania odpadów. Ponadto w przyszłości planowana jest instalacja paneli słonecznych. 
Te kompleksowe działania – zgodne z koncepcją, obejmującą zasięgiem całą firmę – podejmowane przez ILS Sp. z o.o. spotkały się z uznaniem jury konkursu. Efektem jest wyróżnienie spółki i nagroda przyznana podczas uroczystej gali, jaka odbyła się niedawno w Wiesbaden (w Niemczech). Oprócz pamiątkowej statuetki, firma wygrała 2.000 euro, które przeznaczy na cele charytatywne.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.