Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor: RED
Zdjęcia: Volvo Trucks
Auto Market Truck, 2016(2)
z dnia 2016-08-05

Polak w Globalnym Finale konkursu Volvo

Po rywalizacji regionalnej The Drivers' Fuel Challenge 2016

Wszystkie pojazdy przygotowane na potrzeby konkursu to ciągniki siodłowe w konfiguracji 4x2 z silnikiem o mocy 500 KM, zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift z I-See i kabiną Globetrotter

Wszyscy Finaliści – uczestnicy Finału Regionalnego (15 kierowców; po trzech najlepszych w finałach krajowych, rozegranych w każdym z pięciu krajów rynku Baltic Sea Market, uczestniczących w tej edycji konkursu). Od lewej stoją drużyny z: Ukrainy, Łotwy, Estonii, Litwy i Polski

 
Na torze w Bednarach odbył się niedawno Polski Finał organizowanego przez Volvo Trucks konkursu The Drivers' Fuel Challenge 2016, a jego zwycięzca – Piotr Krahel zajął drugie miejsce w rozegranym dzień później finale konkursu dla rynku Baltic Sea Market. 
Tym samym, Piotr Krahel znalazł się w trójce najlepszych kierowców z rynku Baltic Sea Market, którzy wezmą udział w Globalnym Finale The Drivers' Fuel Challenge 2016, zaplanowanym na 8-9 września br. w Göteborgu (Szwecja). 
Tysiąc uczestników
Konkurs The Drivers' Fuel Challenge – zainicjowany przez Volvo Trucks w 2011 roku, jako wydarzenie o zasięgu globalnym, a którego tegoroczna edycja była piątą na rynku polskim, przyciągnął w tym roku blisko 1.000 kierowców zawodowych, którzy rywalizowali w wieloetapowych kwalifikacjach, rozgrywanych na pięciu, wchodzących w skład regionu Baltic Sea Market rynkach (Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Ukraina). Stawką było zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc w eliminacjach krajowych i tym samym przejście do Regionalnego Finału na poziomie rynku Baltic Sea Market.
Polski finał
W Polskim Finale The Drivers' Fuel Challenge 2016, spotkało się 15 finalistów – najlepszych kierowców wyłonionych w krajowych rundach kwalifikacyjnych, rozegranych wiosną br. w 15 wybranych lokalizacjach w ramach sieci dealersko-serwisowej Volvo Trucks. W trakcie Polskiego Finału wszyscy oni rywalizowali ze sobą w porannej rundzie kwalifikacyjnej o wejście do rozstrzygającej – popołudniowej rundy finałowej.
Zarówno w trakcie polskiego, jak i Regionalnego Finału, kierowcy pokonywali trasy konkursowe na torze zamkniętym w Bednarach przy wykorzystaniu zestawu składającego się z samochodu ciężarowego Volvo FH oraz w pełni załadowanej naczepy Wielton, przy czym do pierwszych kwalifikacji finałowych (porannych rund kwalifikacyjnych o długości ok. 16 km i maksymalnym czasie przejazdu – 27 minut) wystawione były trzy pojazdy ciężarowe o identycznych specyfikacjach technicznych, rywalizujące równolegle ze sobą. Zgodnie z regulaminem konkursu, najlepsi kierowcy z każdego z tych pojazdów przechodzili do rozstrzygającej popołudniowej rundy finałowej (o długości ok. 21 km i maksymalnym czasie przejazdu 32 minut). 
Wszystkie pojazdy przygotowane na potrzeby konkursu to ciągniki siodłowe w konfiguracji 4x2 z silnikiem o mocy 500 KM, zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift z I-See i kabiną Globetrotter, wyposażone w opony Michelin X Line Energy.
W trakcie Polskiego Finału konkursu, najlepszym w rundzie finałowej okazał się Piotr Krahel z firmy A-Z Transport, który potwierdzając swoje bezkonkurencyjne umiejętności w jeździe ekonomicznej, zdobył tytuł Mistrza Polski w The Drivers' Fuel Challenge 2016. Rafał Baran z firmy Tabsol oraz Tomasz Kowalski (Tomtrans U. T. Tomasz Kowalski) zajęli miejsca II i III.
Finału Rynku Baltic Sea Market
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w Polskim Finale awansowali do Finału Rynku Baltic Sea Market i już dnia następnego, również na torze w Bednarach, wzięli udział w dalszych zmaganiach. Wspólnie z 12 innymi finalistami z czterech pozostałych krajów rynku Baltic Sea Market uczestniczących w tegorocznej edycji konkursu, po raz kolejny podjęli oni wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa na specjalnie wyznaczonej pod kątem Finału Regionalnego, trasie przejazdu. 
Tym razem rywalizacja była szczególnie emocjonująca – stawką w niej było bowiem nowe Volvo V40 dla zwycięzcy Finału Regionalnego – Mistrza rynku Baltic Sea Market w jeździe ekonomicznej oraz awans do kolejnego etapu konkursu – Globalnego Finału w Szwecji dla trzech najlepszych kierowców z Finału w ramach rynku Baltic Sea Market. 
Zgodnie z regulaminem konkursu i podobnie jak w przypadku Finału Polskiego, do rozstrzygającej rundy finałowej, rozegranej po południu, zakwalifikowało się trzech najlepszych zawodników – po jednym z każdego z trzech konkursowych zestawów drogowych Volvo FH z naczepą – łącznie trzech kierowców: z Litwy, Łotwy i Polski.
Ostateczne wyniki tej najlepszej trójki finalistów, z których jeden został Mistrzem Regionu Baltic Sea Market w The Drivers' Fuel Challenge 2016, ogłoszono podczas uroczystej Gali. Triumfatorem Regionalnego Finału i zdobywcą głównej nagrody rzeczowej – nowego Volvo V40 – został finalista z Litwy – Mindaugas Tumas.
Reprezentujący Polskę Piotr Krahel ostatecznie zajął II miejsce w Finale Regionalnym i tym samym, jako jeden z trzech uczestników z rynku Baltic Sea Market weźmie udział w Globalnym Finale The Drivers' Fuel Challenge 2016. 
 
Powiązane ogłoszenia:
38 390 PLN 8 950 EUR
Kleyn Trucks B.V. Holandia
Kleyn Trucks B.V.
141 336 PLN 32 950 EUR
Kleyn Trucks B.V. Holandia
Kleyn Trucks B.V.
36 823 PLN
FIS d.o.o. Słowenia
FIS d.o.o.
153 504 PLN
Salzgitter EuroLogistik GmbH Reklama Niemcy
Salzgitter EuroLogistik GmbH Reklama
do negocjacji
Garage Cevoman bvba. Belgia