Wiadomości z rynku

poniedziałek
20 maja 2024

Inteligentna naczepa z ruchomą podłogą

DEMO STAS MF 92 m3 typ AD (aero dynamic)
26 sierpnia 2016
Firma PTM Polska zaprezentowała nową naczepę z ruchomą podłogą DEMO STAS w wersji MF 92 m3 typ AD (aero dynamic). W pojeździe zamontowane są aerodynamiczne osłony boczne OptiFlow SideWings, które ograniczają zużycie paliwa oraz rozprysk wody przy jeździe z prędkościami autostradowymi. 
PTM Polska, generalny dystrybutor marki STAS w Polsce, jest liderem w sprzedaży naczep z ruchomą podłogą. Szesnaście typów naczep dedykowanych jest do przewozu różnego rodzaju towarów sypkich, luzem, m.in. płodów rolnych, biomasy, odpadów komunalnych, podłoża do uprawy pieczarek oraz transportu towarów paletyzowanych (standardowo 33 europalety), co czyni je pojazdem bardzo uniwersalnym.
Największą popularnością wśród klientów cieszy się naczepa STAS w wersji MF 92 m3. Lekka, wytrzymała konstrukcja, wykonana z najlepszych jakościowo komponentów czyni tą naczepę produktem Premium.
Nowa, demonstracyjna naczepa wyposażona jest w urządzenia firmy Wabco oraz Transics, m.in. w SmartBoard – urządzenie informacyjno-sterujące zapewniające podstawowe informacje o naczepie czy przyczepie (licznik km, masa nacisków na osie, sygnalizacja awarii hamulców), pozwalające również na sterowanie funkcjami układu hamulcowego Trailer EBS i zawieszenia pneumatycznego (standardowo takie urządzenie posiada każda naczepa STAS). Dane z urządzenia dostępne są przez aplikację i mogą być na bieżąco monitorowane przez dyspozytora. 
Na wyświetlaczu SmartBoard są też widoczne informacje z czujników kontroli ciśnienia w kołach IVTM/OptiTire oraz czujników zużycia klocków hamulcowych BVA. 
Wyposażenie obejmuje także TX-TrailerGUARD – urządzenie telematyczne z kontrolą GPS i GPRS, które wspomaga obsługę floty poprzez zdalną kontrolę pojazdów. Zwiększa bezpieczeństwo i wydajność poprzez możliwości monitorowania, zgłaszania i analizowania w czasie rzeczywistym wszystkich najważniejszych danych dotyczących naczepy lub przyczepy. 
Firma PTM Polska udostępnia tę naczepę zainteresowanym klientom do testów. Akcja promocyjna potrwa do maja 2017 roku. Szczegóły u handlowców PTM Polska.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.