Wiadomości z rynku

sobota
18 maja 2024

Inter Cars ułatwia odbiór odpadów

Serwis i części
16 września 2016
CBR BIO to elektroniczny program do obsługi gospodarki odpadami, oferowany przez Inter Cars. Powstał, by uprościć proces ich odbioru. 
CBR BIO powstał po to, aby usprawnić komunikację między klientem Bio Service oraz operatorem logistycznym, w tym przypadku firmą odbierającą odpady. Dzięki programowi nastąpiła automatyzacja tworzenia zgłoszeń oraz ujednolicenie ich składania. Po wprowadzeniu zgłoszenia klient otrzyma numer zgłoszenia. Przy każdej zmianie statusu zamówienia zmieni się jego nazwa na odpowiednio: zgłoszenie utworzone, nowe, oczekujące na potwierdzenie, przyjęte, zrealizowane oraz odrzucone. Program umożliwił zawarcie rożnych usług w jednym miejscu, bez konieczności przelogowania się do innych aplikacji. Takie rozwiązanie zostało stworzone w celu uproszczenia procesu odbioru odpadów, a także szybkiej realizacji otrzymanych zgłoszeń.
Klient, który już korzysta z IC Katalogu Online i ma podpisaną umowę w Bio Service, będzie miał automatyczny dostęp do CBR BIO. Osoba, która nie korzysta z IC Katalogu Online, będzie miała dostęp do Bio Service przez link na stronie www.bio-service.pl (zakładka CBR BIO) lub bezpośrednio po wejściu na stronę programu www.cbr.intercars.eu. Login i hasło otrzyma w tym wypadku indywidualnie. 
Jak to działa? Po zalogowaniu się do programu CBR BIO klient tworzy zgłoszenie, aby zamówić usługę odebrania odpadów z warsztatu. Wybiera kody odpadów tak, jak indeksy w IC Katalogu Online. Każdy z nich jest opisany, dzięki czemu wiadomo, czego dotyczy (kody odpadów odpowiadają kodom na pojemnikach, które znajdują się w warsztacie klienta).
W oknie ilość/kilogramy klient wpisuje orientacyjną wagę danego kodu, który jest do odebrania. Koszt utylizacji za podaną ilość oddawanego odpadu uzupełniany jest automatycznie. Ta czynność powtarzana jest tyle razy, ile jest do oddania odpadów według tabeli kodów.
Jeżeli odpadem jest olej przepracowany, złom akumulatorowy, złom metalowy, wówczas można negocjować cenę za jego odbiór z operatorem logistycznym. Do tego jest wydzielona specjalna opcja komunikacji klienta z operatorem.
System automatycznie podlicza koszty odbioru odpadów. Jeśli na zgłoszeniu są odpady podlegające zapłacie i odsprzedaży, system przelicza dane i podaje różnicę, która w zależności od tego, czego jest więcej, pokazuje kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić operatorowi albo jaką otrzyma się od operatora. Ma to miejsce na przykład w sytuacji, kiedy klient sprzedaje operatorowi olej przepracowany. 
Jeżeli zostały wprowadzone wszystkie kody, które warsztat chce, aby zostały odebrane, akceptujemy zgłoszenie przez kliknięcie przycisku ZGŁOŚ. Automatycznie przekierowywane jest ono do operatora logistycznego, nadawany jest mu numer i status zamówienia. Zgłoszenie jest zapisywane w archiwum. Pojawia się ono u operatora, który podejmuje je i odpowiada klientowi, podając termin, w którym przyjedzie odebrać odpady. Oczywiście wszystkie dokumenty oraz informacje dotyczące zabieranych odpadów będą archiwizowane w formie elektronicznej i widoczne przez obie strony.
W programie CBR BIO przewiduje się również wprowadzenie innych usług, m.in. zamówienie audytu energetycznego oraz porady prawnej w zakresie gospodarki odpadami.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.