Wiadomości z rynku

Autor: BM
Zdjęcia: .
Tygodnik Truck.pl, 2016(5)
z dnia 2016-09-16

Kamera jak skaner

Serwis i części
Inter Cars przedstawił nową funkcję programu eSOWA. Umożliwia ona użycie kamery internetowej jako skanera kodów Aztec i kodów kreskowych.
Mozolne dodawanie pojazdu do kartoteki to zmora wielu warsztatów. Poszukują one rozwiązania, umożliwiającego szybsze odszukanie samochodu lub dodanie towaru do zlecenia, nie dysponują jednak skanerem kodów. Z pomocą przychodzi tu Inter Cars. Oferowany przez spółkę program eSOWA od pewnego czasu pozwala na wykorzystanie do tych czynności kamery internetowej. 
Trzeba pamiętać, że nie każda kamera poradzi sobie z odczytaniem kodów – niestety sprzęt montowany w laptopach może mieć za niskie parametry. Na rynku dostępne są jednak niedrogie urządzenia, którymi można się posłużyć. W Inter Cars można kupić np. kamerę Microsoft Lifecam 1080p HD. 
W ten sam sposób można dodawać towary do zlecenia naprawy czy zamówienia sprzedaży. Wystarczy kliknąć w ikonę kodu 2D i tym razem wybrać opcję „Kod kreskowy”. Kolejny krok to zeskanowanie kodu towaru i, po jego odnalezieniu, podanie ilości oraz ceny. 
Kamerę można dodatkowo wykorzystać do szybkiego wyszukania zlecenia naprawy. Na każdym wydruku karty zlecenia znajduje się kod kreskowy, który ułatwia znalezienie pośród wielu innych zleceń tego jednego konkretnego. Jak widać, nie trzeba mieć skanera, aby ułatwić sobie pracę z programem eSOWA.
Inter Cars zachęca do przesyłania uwag i pytań dotyczących programu eSOWA na adres: esowa@intercars.eu. Dodatkowo po numerem 22 714 11 13 są dostępni konsultanci, którzy pomogą w rozwiązaniu ewentualnych problemów.