Wiadomości z rynku

Autor: red
Zdjęcia: red
Tygodnik Truck.pl, 2017(2)
z dnia 11.08.2017

Opony Yokohama do samochodów ciężarowych produkowane w technologii BlueEarth

Opony

 

Japońska Yokohama – jeden ze światowych liderów w branży ogumienia samochodowego – w swojej ofercie PREMIUM posiada najnowsze opony do ciężarówek wyprodukowane w ekologicznej technologii BlueEarth. Ich wyróżnikiem są niższe opory toczenia, które gwarantują nie tylko stabilną jazdę, ale i oszczędności paliwa.
Technologia BlueEarth – opony z dodatkiem… olejku ze skórki pomarańczy
Technologia BlueEarth początkowo była wykorzystywana w produkcji ogumienia do szybkich aut sportowych i niektórych osobówek. Japoński potentat tę unikalną mieszankę wykorzystał także do opon ciężarowych.
Tajemnica BlueEarth tkwi w innowacyjnej mieszance gumy. W recepturze znalazły się nie tylko najpopularniejsze składniki stosowane przez producentów opon, ale i olejek ze skórki pomarańczy. Wpływa on na uelastycznienie gumy, co pozwala zwiększyć styk bieżnika z nawierzchnią drogi.
Siłą opon wyprodukowanych w tej technologii są niższe opory toczenia – Japończycy przekonują, że spadają one nawet o 20% (producent oparł się na wynikach zaawansowanych badań naukowych). Parametr ten przekłada się na duże oszczędności paliwa.
Jednocześnie, nowe opony Yokohama zachowują doskonałą trwałość i gwarantują dobrą przyczepność niezbędną do bezpiecznej jazdy.
BluEarth 110L – pierwsza dalekobieżna opona ciężarowa w proekologicznej technologii 
Yokohama do swojej oferty wprowadziła model BluEarth 110L. Jest to pierwsza opona na oś kierowaną samochodów ciężarowych wyprodukowana w technologii BluEarth. Ogumienie to dedykowane jest do pojazdów poruszających się po autostradach i drogach głównych. Jego zastosowanie w transporcie długodystansowym pozwala zwiększyć ekonomiczność przejazdów, dzięki elastyczności i niższym oporom toczenia wpływającym na obniżenie spalania paliwa (nawet do 0,25 l/100 km). 
BluEarth 110L posiada konstrukcję Spiraloop zwiększającą sztywność ogumienia (bieżniki odkształcają się tutaj wolniej niż w konkurencyjnych konstrukcjach). Mocną stroną tego modelu jest także skrócona droga hamowania gwarantująca bezpieczeństwo.