Znalezione artykuły: 6

 • Bliskie spotkania z niezwykłymi ciężarówkami Bliskie spotkania z niezwykłymi ciężarówkami 2019-08-09
  Ponad 100 tysięcy zwiedzających i 1.000 przepięknych ciężarówek spotkało się w weekend (19-21 lipca 2019) na terenie aeroklubu w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Jubileuszowy – bo już piętnasty (!) – Międzynarodowy Zlot Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK 2019, czyli doroczne święto transportowców, fanów motoryzacji, kierowców zawodowych i ich rodzin, pod wieloma względami był wyjątkowy.
  Czytaj całość
 • DAF CF Electric zdobywa nagrodę „Zielonej ciężarówki” DAF CF Electric zdobywa nagrodę „Zielonej ciężarówki” 2019-08-09
  Elektryczna ciężarówka DAF CF otrzymała nagrodę Zielonej Ciężarówki jako rozwiązanie logistyczne roku 2019. W przeddzień otwarcia targów Logistyki Transportu w Monachium (Niemcy) wiodące czasopisma branżowe „VerkehrsRundschau” i „Trucker” uhonorowały także sieć logistyczną Contargo zajmującą się śródlądowym transportem kontenerowym za wprowadzenie pierwszych ciężarówek elektrycznych DAF CF do użytkowania w działalności operacyjnej w Niemczech.
  Czytaj całość
 • Scania R450 z tytułem Green Truck 2019 Scania R450 z tytułem Green Truck 2019 2019-08-09
  Scania R 450 nowej generacji jest uznawana za najbardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska pojazd ciężarowy w swojej klasie. Prestiżowa nagroda Green Truck trafiła do Scanii po raz trzeci z rzędu. Green Truck 2019 to nagroda przyznawana przez redakcje „VerkehrsRundschau” oraz „Trucker”, renomowanych, niemieckich magazynów branżowych na podstawie wyników testów prasowych.
  Czytaj całość
 • Z systemem szybkiego otwierania i zamykania Z systemem szybkiego otwierania i zamykania 2019-08-09
  Kögel zaprezentował naczepę Trucker Trailer (KTT) w nowej wersji. KTT jest wynikiem ankiety przeprowadzonej przez firmę Kögel wśród zawodowych kierowców na Truck Grand Prix, Wolfsmeile i parkingach truckerskich na temat „perfekcyjna naczepa dla kierowców”.
  Tagi:   kögel naczepy
  Czytaj całość
 • Zderzenie polisy OCP z życiem Zderzenie polisy OCP z życiem 2019-08-09
  Przewoźnik, jak każdy inny, po rozpoczęciu działalności sięgnął po polisę OCP. Agent zaproponował mu umowę ubezpieczenia z jednego z polskich towarzystw ubezpieczeniowych na okres od 14.04.2013 r. do 13.04.2014 r. Miała ona jednak wadę - zakres ochrony ubezpieczeniowej nie był rozszerzony o szkody spowodowane wskutek rażącego niedbalstwa zarówno przewoźnika, jak i osób, którymi posługiwał się przy wykonywaniu przewozów ( kierowców i podwykonawców).
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • Światowa premiera Solarisa Urbino 12 hydrogen Światowa premiera Solarisa Urbino 12 hydrogen 2019-08-09
  Niemal dekadę po premierze pierwszego e-busa Solaris uzupełnia swoje bezemisyjne portfolio o autobus Urbino 12 hydrogen, w którym wodór przekształcany jest w energię elektryczną, a ta z kolei zasila układ napędowy pojazdu.
  Tagi:   autobusy solaris
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi