Znalezione artykuły: 9

 • 48-letnia Scania L85 Super w pełni blasku 48-letnia Scania L85 Super w pełni blasku 2019-09-06
  Odrestaurowany pojazd to zabytkowa Scania L85 Super z 1971 r. o mocy 202 KM. Prace nad przywróceniem jej drugiego życia trwały 18 miesięcy. Właścicielem pojazdu, który podjął się jego odbudowy jest Paweł Filipczyk, mechanik Scanii z 10-letnim stażem pracy w gliwickim oddziale firmy.
  Tagi:   scania wywrotki
  Czytaj całość
 • Fabryczne można poprawić Fabryczne można poprawić 2019-09-06
  W pełni podrasowana ciężarówka może mieć podwyższone parametry silnika, czyli więcej mocy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu paliwa, a jednocześnie może być efektowniejsza wizualnie, bezpieczniejsza i bardziej odporna na stłuczki.
  Czytaj całość
 • Gazowe Stralisy dla Citronex Gazowe Stralisy dla Citronex 2019-09-06
  IVECO Poland ogłosiło podpisanie umowy z firmą CITRONEX na dostawę 10 ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Mając na względzie redukcję wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne oraz optymalizację kosztów transportu, jeden z największych operatorów transportowych w Polsce, firma CITRONEX, rozszerza swój tabor pojazdów o nowe dziesięć jednostek ekologicznych ciągników siodłowych IVECO Stralis NP460.
  Czytaj całość
 • Handlujący ducha nie gaszą Handlujący ducha nie gaszą 2019-09-06
  Kilka ostatnich miesięcy pokazuje problemy branży ciężarowej w Polsce. Można zaobserwować wahania wśród nabywców pojazdów, co wynika m.in. z pogorszenia koniunktury u naszych zachodnich sąsiadów. Jednak firmy zajmujące się skupem i sprzedażą ciężarówek i dostawczych samochodów używanych ducha nie gaszą.
  Czytaj całość
 • Może stanąć w szranki z wozidłem Może stanąć w szranki z wozidłem 2019-09-06
  Już na pierwszy rzut oka czteroosiowa wywrotka z napędem 8x8 robi wrażenie solidnego pojazdu, którym można przewozić duże ładunki w trudnym terenie. Czy jazda próbna to potwierdzi? W przeciwieństwie do bardziej szosowej wersji 8×4, którą prezentowaliśmy przed rokiem, 8×8 otrzymało całkowicie mechaniczne zawieszenie i zwiększony prześwit. Do tego osie na zwolnicach, przełożenie terenowe, pełen zestaw blokad w układzie przeniesienia napędu i wzmocniony wózek tylny do 30 ton.
  Tagi:   scania wywrotki
  Czytaj całość
 • Pomorska Miss Scania już w sobotę Pomorska Miss Scania już w sobotę 2019-09-06
  Gdański oddział Scanii ugości setki fanów pojazdów ciężarowych tej marki już po raz 18. Kultowy zlot połączony z rodzinnym piknikiem z atrakcjami dla najmłodszych odbędzie się 7 września br. Impreza rozpoczyna się o godz. 12:00. Głównymi bohaterkami dnia będą oczywiście ciężarowe pojazdy marki Scania, których posiadacze każdego roku zaskakują nowymi efektownymi grafikami, unikalnym tuningiem i dodatkami. Zwieńczeniem dnia będzie konkurs na najładniejszy pojazd Scania.
  Tagi:   scania targi
  Czytaj całość
 • Prowadzę Jestem Trzeźwy – Dołącz do mnie! Prowadzę Jestem Trzeźwy – Dołącz do mnie! 2019-09-06
  Najnowsza odsłona kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” wystartowała pod hasłem „Dołącz do mnie!”. Partnerami akcji są FRANKE Polska, Business Consulting i AMS. W sierpniu ruszyła najnowsza kampania społeczna „Prowadzę Jestem Trzeźwy”, która organizowana jest już od 20 lat. Hasło przyświecające tegorocznym działaniom Fundacji Trzeźwość im. Krzysztofa Gmyrka to „Dołącz do mnie!”.
  Tagi:   inter cars transport
  Czytaj całość
 • Tankowanie w Hiszpanii staje się atrakcyjne Tankowanie w Hiszpanii staje się atrakcyjne 2019-09-06
  Transport drogowy w Polsce, stanowi jedną czwartą transportu w Europie, informacja ta krąży w branży TSL już od dawna i absolutnie zachwyca, że mamy tak mocną gałąź gospodarczą. Kraje zachodnie wprowadzając różnego rodzaju sankcje i ograniczenia, próbują znacznie utrudnić naszym przewoźnikom zadanie rozwoju polskiego transportu, natomiast przedsiębiorcy jak dotąd skutecznie starają się temu zaradzić.
  Czytaj całość
 • Uznanie dla „Profesjonalnych kierowców” Uznanie dla „Profesjonalnych kierowców” 2019-09-06
  Akcja „Profesjonalni kierowcy” została uznana przez kapitułę złożoną z przedstawicieli stowarzyszeń i izb branżowych za najlepszą kampanię społeczną dotyczącą problemów TSL w Polsce. Na niedawnym I Spotkaniu Liderów Branży TSL Piotr Werner z Volvo Group Trucks w imieniu partnerów „Profesjonalnych kierowców”, firm: Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Continental, ERGO Hestia, MJM, odebrał nagrodę „Rzeczpospolita” TSL Award. Akcja została wyróżniona za aktywne wspieranie firm transportowych w rozwiązaniu jednego z najpoważniejszych problemów branży - braku kierowców.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi