Znalezione artykuły: 8

 • 107 082 zł w ramach akcji #TSLdzieciom 107 082 zł w ramach akcji #TSLdzieciom 2019-12-20
  6 listopada zakończyła się akcja #TSLdzieciom, w której głównym celem było zebranie potrzebnych pieniędzy na pomoc SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie. Zbiórce towarzyszyło hasło: Otwórzmy transportowe serducha dla Dzieciaków z Karlina! Cel akcji #TSLdzieciom był jasny – zebrać 100 000 zł, które pomogą w codziennej działalności SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie, w której na co dzień 308 dzieci otrzymuje niezbędną pomoc.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • BDO - obowiązek wpisu do rejestru BDO - obowiązek wpisu do rejestru 2019-12-20
  Do końca 2019 r. niektórzy przedsiębiorcy powinni złożyć wniosek o wpis do Rejestru BDO oraz uzyskać numer BDO, którym będą posługiwać się na dokumentach związanych z działalnością w zakresie produktów i odpadów.
  Tagi:   biznes
  Czytaj całość
 • Odnowione muzeum DAF można już zwiedzać Odnowione muzeum DAF można już zwiedzać 2019-12-20
  rzy dużym zainteresowaniu opinii publicznej, niedawno odnowione Muzeum DAF w Eindhoven zostało oficjalnie otwarte przez prof. Pietera van Vollenhoven, który jest członkiem holenderskiej rodziny królewskiej, a tę zawsze łączyły z DAF szczególne więzi. Muzeum DAF, które w rekordowym roku odwiedziło prawie 60 tys. osób, jest jednym z najpopularniejszych muzeów w regionie Eindhoven.
  Tagi:   daf
  Czytaj całość
 • Przewoźnicy padają ofiarą oszustów Przewoźnicy padają ofiarą oszustów 2019-12-20
  W dobie rosnącej konkurencji w branży transportowej i pośpiechu związanego z chęcią przyjęcia jak największej liczby zleceń, często przewoźnicy nie czytają warunków zleceń przewozowych, akceptując je bez żadnych uwag. Chęć ,,szybkiego zarobienia” powoduje również brak weryfikacji swojego kontrahenta, co w konsekwencji często prowadzi do utraty ładunku czy też wydania towaru osobie nieuprawnionej.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • Scanie pod permanentną kontrolą Scanie pod permanentną kontrolą 2019-12-20
  W ciągu zaledwie trzech lat od wprowadzenia, liczba aktywnych umów na dynamiczne plany obsługowe Scania osiągnęła 100 tys. – Posiadanie jednej z największych na świecie flot objętych systemem telematycznym zapewnia nam wysoką konkurencyjność i umożliwia oferowanie najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań, niezbędnych do dopasowanej obsługi opartej na analizie danych – mówi Niklas Olsson, dyrektor globalnych produktów serwisowych w dziale sprzedaży i marketingu, Scania CV AB.
  Czytaj całość
 • Skuteczniej separuje wodę z paliwa Skuteczniej separuje wodę z paliwa 2019-12-20
  Firma Hengst (zakłady w Północnej Westfalii, w Niemczech) opracowała nowy system filtracji paliwa, pod nazwą Blue.maxx – poinformowali przedstawiciele Inter Cars. Użytkownicy samochodów ciężarowych i maszyn roboczych mogą zabezpieczyć układ paliwowy montując dodatkowy filtr przedwstępnej filtracji paliwa. Dzięki zaawansowanym technologicznie komponentom, Blue.maxx jest trwałym filtrem paliwa do szerokiego zastosowania.
  Czytaj całość
 • Stawiają na nowoczesne technologie w logistyce Stawiają na nowoczesne technologie w logistyce 2019-12-20
  Firma C.H. Robinson, największa platforma logistyczna na świecie, zapowiedziała największe w swojej historii inwestycje w innowacje, nowoczesne technologie i pracowników, które ukształtują przyszłość ekosystemu logistycznego. Wizja firmy dotycząca cyfrowego łańcucha dostaw była głównym tematem wystąpienia Arkadiusza Glinki, dyrektora transportu C.H. Robinson w Europie Środkowo-Wschodniej, podczas ostatniej konferencji HyperLOG w Łodzi.
  Tagi:   logistyka
  Czytaj całość
 • Wożenie wrażliwej żywności Wożenie wrażliwej żywności 2019-12-20
  Codzienne wykonuje się tysiące operacji transportowych. Ze względu na ich obszar możemy dokonać podziału na krajowe, międzynarodowe lub kabotażowe. Jeżeli wziąć pod uwagę gabaryty, wyróżniamy normatywne i nienormatywne. Możemy także uwzględnić rodzaj towaru – np. przewóz towarów niebezpiecznych, odpadów lub artykułów świeżych. Wykonywanie międzynarodowych przewozów szybko psujących się artykułów żywnościowych podlega ścisłym wymogom prawnym i o tym będzie mowa w poniższym artykule.
  Tagi:   chłodnie transport
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi