Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 20

Wiadomości z rynku

 • Czy będziemy mieli gdzie zatankować we Włoszech? Czy będziemy mieli gdzie zatankować we Włoszech? 2020-03-27
  Włoski dziennik "La Repubblica" napisał, że sytuacja na stacjach benzynowych we Włoszech, w sytuacji wywołanej przez koronawirusa, stała się dramatyczna.
  Tagi:   transport
  Czytaj całość
 • Czy firma transportowa odliczy VAT od kart paliwowych? Czy firma transportowa odliczy VAT od kart paliwowych? 2020-03-27
  Wielu przedsiębiorców korzysta z kart paliwowych . Jednak nie każdy z nich wie, jakie ryzyko niesie to ze sobą przy rozliczeniach VAT-owskich. Jakie problemy mogą wyniknąć z używania kart paliwowych? Jak ich uniknąć?
  Czytaj całość
 • Jenox Akumulatory z tytułem Jubileuszowy HIT 25-lecia Jenox Akumulatory z tytułem Jubileuszowy HIT 25-lecia 2020-03-27
  Chodzieski producent akumulatorów zdobył tytuł Jubileuszowy HIT 25-lecia, w ramach konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów. Kapituła uhonorowała markę Jenox Akumulatory za jej najnowszy produkt – akumulator Jenox SRP. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 285 podmiotów z województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego zaledwie 86 zakwalifikowało się do finału.
  Tagi:   biznes
  Czytaj całość
 • Kabotaż w Niemczech bez rozluźnienia Kabotaż w Niemczech bez rozluźnienia 2020-03-27
  Niemcy wycofali się z rozluźnienia regulacji dotyczących kabotażu. W obliczu pandemii koronawirusa, władze naszych zachodnich sąsiadów zdecydowały się dziesięć dni temu na wyjątkowe środki: poluzowano nie tylko normy czasu pracy, lecz także zasady wykonywania kabotażu.
  Czytaj całość
 • Komisja Europejska publikuje wytyczne dla transportu Komisja Europejska publikuje wytyczne dla transportu 2020-03-27
  Transport odgrywa w walce z pandemią koronawirusa jedną z najważniejszych ról. O ile nie najważniejszą. To dzięki firmom transportowym i kierowcom możemy nadal cieszyć się pełnymi półkami w sklepach. Dlatego też, 23 marca, Komisja Europejska opublikowała wytyczne dla państw członkowskich. Zobacz o jakich zaleceniach mowa.
  Czytaj całość
 • Kwarantanna, a kierowca zawodowy Kwarantanna, a kierowca zawodowy 2020-03-27
  Kwarantanna, którą objęte są osoby po przekroczeniu granicy, to jedna z metod walki z COVID-19, jaką przyjęło wiele państw. Najczęściej jednak owe granice przekraczają kierowcy zawodowi, którzy przecież niemalże walczą o to, aby nie naruszyć ciągu dostaw na terenie Unii. Czy oni również są nią obejmowani? Czy to jest zgodne z prawem? I najważniejsze: co zrobić, aby do kwarantanny nie dopuścić?
  Czytaj całość
 • Nowa minikoparka 6-tonowa: Cat 306 CR Nowa minikoparka 6-tonowa: Cat 306 CR 2020-03-27
  Nowa minikoparka hydrauliczna Cat 306 CR oznacza wejście firmy Caterpillar na rynek maszyn klasy 6-tonowej. Minikoparka 306 CR została zaprojektowana z myślą o wysokiej wydajności, wyższym komforcie pracy operatora, łatwości obsługi i uproszczonej konserwacji z wydłużonymi okresami międzyobsługowymi.
  Czytaj całość
 • Nowy system opłat drogowych w Bułgarii Nowy system opłat drogowych w Bułgarii 2020-03-27
  Z początkiem marca br. Bułgaria wprowadziła nowy system opłat drogowych, oparty na łączności satelitarnej. Pojazdy ciężarowe mogą teraz automatycznie rozliczać przejazdy poprzez urządzenie pokładowe lub ticket, zaś pojazdy osobowe korzystają z e-winiety.
  Czytaj całość
 • Pojazdy tak, kierowcy nie Pojazdy tak, kierowcy nie 2020-03-27
  Władze tureckie wprowadzają nowe środki mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID19 – poinformowano 24.03.2020 na stronie rządowej gov.pl.
  Czytaj całość
 • Przewozy intermodalne zyskują na znaczeniu Przewozy intermodalne zyskują na znaczeniu 2020-03-27
  Według raportu Urzędu Transportu Kolejowego rynek kolejowych przewozów intermodalnych w Polsce charakteryzuje ciągły wzrost. Coraz więcej podmiotów zauważa korzyści płynące z realizacji usług w tym segmencie transportu. Inwestycje prowadzone na polskich liniach kolejowych wpływają na wzrost prędkości handlowej w przewozach intermodalnych i podnoszą ich konkurencyjność w stosunku do innych gałęzi transportu.
  Czytaj całość
 • Przyspiesza do 100 km/h w 3,5 sekundy Przyspiesza do 100 km/h w 3,5 sekundy 2020-03-27
  Nowy Jaguar F-TYPE, ikoniczny sportowy samochód o ponadczasowej stylistyce teraz ma jeszcze bardziej wyrazisty i stanowczy charakter.
  Czytaj całość
 • Raty leasingowe w zawieszeniu Raty leasingowe w zawieszeniu 2020-03-27
  EFL EFL proponuje nawet sześć miesięcy przerwy w spłacie kapitału bez opłat manipulacyjnych. Z przeprowadzonego na początku marca badania Rzetelnej Firmy wynikało, że zaledwie 39 proc. przedsiębiorców dostrzegało negatywne skutki koronawirusa.
  Czytaj całość