Wiadomości z rynku

Autor:
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(28)
z dnia 2020-05-19

90 dni prolongaty na myto w Czechach

Ułatwienie dotyczy klientów postpay

W przypadku rozliczeń czeskiego myta kartami paliwowymi należy sprawdzić u swojego operatora, czy daje możliwość prolongaty

Fot: DKV

Czeski rząd przyjął w maju rezolucję wydłużającą termin rozliczeń za opłaty drogowe do 90 dni, w systemie postpay. To kolejny sposób przeciwdziałania skutkom kryzysu po tym, jak 11 maja Czechy ogłosiły możliwość wykonywania międzynarodowych przewozów pasażerskich.
W przypadku rozliczeń czeskiego myta kartami paliwowymi – a tak robi to większość przewoźników – należy sprawdzić u swojego operatora, czy daje możliwość prolongaty. Odroczenie terminu potwierdziło już DKV Euro Service. Firma gwarantuje wydłużone płatności od początku maja do końca lipca 2020.
– Poprzez wspieranie tej inicjatywy chcemy pokazać naszą solidarność z przewoźnikami w tym trudnym czasie – mówi Jerome Lejeune, zarządzający pionem opłat drogowych w DKV Euro Service. Wprowadzenie tego ułatwienia jest o tyle istotne, że od grudnia 2019 r. opłaty w Czechach są pobierane na wszystkich drogach państwowych. Przypomnijmy, że rozszerzenie sieci płatnych dróg miało związek z niedawnym uruchomieniem nowego systemu opłat drogowych Myto CZ, łączącego technologię mikrofali i GPS.
– Warto zwrócić uwagę, że prolongata opłat drogowych obowiązuje tylko klientów postpay. Teraz jest więc dobry moment, aby zmienić metodę swoich rozliczeń – zauważa Anna Biekionis, menedżer zespołu w polskim oddziale DKV. Średni czas płatności za myto w Czechach u operatorów kart paliwowych wynosił do tej pory 14 dni. Szczegóły na temat odroczenia płatności i lista operatorów kart udostępniających usługę dostępne są na: https://mytocz.eu/en/news-20200429