Wiadomości z rynku

Autor:
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(30)
z dnia 2020-05-20

Z Niemiec o Chin w 20 dni

InstaFreight oferuje dalekosiężny transport ciężarowy

Nominalny czas transportu (20–22 dni), można skrócić w podwójnej obsadzie o kilka dni

Fot. actu-transport-logistique.fr

Niemiecka platforma towarowa InstaFreight w kwietniu br. wprowadziła usługi transportu drogowego między Chinami i Niemcami. Spedytor oferuje 20-dniowy transport drogowy w konkurencyjnych cenach w porównaniu z transportem lotniczym, jednak nadal wyższych niż oferta kolei.
InstaFreight działa jako spedytor i zarządza siecią partnerską ponad 12 000 firm transportowych w regionie Eurazji, z których niektóre działają również na Jedwabnym Szlaku. Czas transportu wynosi 20-22 dni, w zależności od miejsca odbioru i rozładunku – poinformowała firma w komunikacie prasowym. W podwójnej obsadzie kierowców można skrócić czas o kilka dni. To wystarczająco, aby konkurować z transportem kolejowym pod względem czasu dostawy.
- Ta nowa usługa pomaga ustabilizować łańcuch dostaw na etapie wznowienia chińskiej produkcji przemysłowej i oferuje rozsądną alternatywę dla transportu lotniczego i kolejowego, obecnie bardzo drogą. Ze względu na duże ilości towarów kierowanych do Europy, przechowywane na chińskich lotniskach, mamy średnio prawie taki sam ogólny czas realizacji na drodze jak w powietrzu - powiedział Maximilian Schaefer, współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy. Niemiecka gazeta Handelsblatt informuje, że transport 24 ton frachtu drogowego między Niemcami a Szanghajem kosztuje nieco mniej niż 15 000 euro, czyli mniej niż jedną dziesiątą kosztów transportu lotniczego.