Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 23

Wiadomości z rynku

 • Torf luzem pod „firanką”, zamiast w wywrotce Torf luzem pod „firanką”, zamiast w wywrotce 2020-10-19
  24 tony torfu luzem przewoził łotewski kierowca ciężarówki w naczepie z tzw. burto-firanką. Ładunek wysypywał się na jezdnię. Niewłaściwy przewóz został wstrzymany przez funkcjonariuszy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierującego ukarano mandatem.
  Czytaj całość
 • Gdy przewoźnik nie odpowie na reklamację w terminie… Gdy przewoźnik nie odpowie na reklamację w terminie… 2020-10-19
  Niezgodność z Konstytucją § 10 rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 24.02.2006 r. w sprawie ustalenia stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego.
  Czytaj całość
 • Kierowcy międzynarodowi bez kwarantanny Kierowcy międzynarodowi bez kwarantanny 2020-10-19
  Rada Unii Europejskiej zatwierdziła skoordynowane podejście do ograniczeń w swobodnym przepływie osób w związku z pandemią COVID-19. Po marcowym chaosie na granicach, skoordynowana polityka ma nie tylko służyć celom zdrowotnym, ale i zapobiegać zatorom na granicach oraz dezinformacji.
  Czytaj całość
 • Cicha podróż na północne krańce Europy Cicha podróż na północne krańce Europy 2020-10-16
  Wielki fan marki Volkswagen Frank Eusterholz, mieszkający na co dzień na wyspie Samsø, zaplanował i odbył niesamowitą podróż. Zasiadając za kierownicą elektrycznego Volkswagena e-Crafter przejechał z Hanoweru, aż na najbardziej na północ wysunięty punkt Europy, do którego dojechać można samochodem – na Nordkapp.
  Czytaj całość
 • Polska-Białoruś: kontyngent zezwoleń na rok 2021 uzgodniony Polska-Białoruś: kontyngent zezwoleń na rok 2021 uzgodniony 2020-10-16
  8 października br., w formie videospotkania, odbyło się posiedzenie polsko-białoruskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowego spotkania z Ukrainą, tym razem udało się osiągnąć porozumienie już za pierwszym razem.
  Czytaj całość
 • Sfałszowali zaświadczenia badań technicznych Sfałszowali zaświadczenia badań technicznych 2020-10-16
  Dzięki współpracy polskiej Inspekcji Transportu Drogowego z jej litewskim odpowiednikiem szybko ujawniono oszustwo. Kierowca nie miał zaświadczeń o ważnych badaniach technicznych pojazdów. Te, które zostały przesłane przez przewoźnika, w trakcie kontroli prowadzonej przez kujawsko-pomorskich inspektorów ITD, okazały się sfałszowane.
  Czytaj całość
 • BUDMA 2021 - międzynarodowa oferta nowości BUDMA 2021 - międzynarodowa oferta nowości 2020-10-15
  30., jubileuszową edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA zaplanowano na 2-5 lutego 2021 r. w Poznaniu. – Przygotowania do targów realizujemy zgodnie z planem i co do zasady nie różnią się one od poprzednich ich edycji. Obecnie jesteśmy na etapie przyjmowania zgłoszeń kolejnych firm i wstępnego lokalizowania ich ekspozycji w pawilonach MTP.
  Czytaj całość
 • Beztroski przedsiębiorca-kierowca Beztroski przedsiębiorca-kierowca 2020-10-15
  Kierowcę a zarazem przedsiębiorcę, który nigdy nie wyrobił sobie karty do tachografu cyfrowego, zatrzymali częstochowscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Po wczytaniu danych z tachografu inspektorzy stwierdzili, że kierowca nie odbierał prawidłowych odpoczynków dziennych i tygodniowych. Nie odbył również obowiązkowego szkolenia i badań jako kierowcy.
  Czytaj całość
 • Hino ma jeździć w Ameryce Hino ma jeździć w Ameryce 2020-10-15
  Już w marcu 2020 roku Toyota ogłosiła opracowanie przez swoją spółkę zależną Hino 25-tonowej ciężarówki na wodór przeznaczonej na rynek japoński. Japoński gigant tym razem zapowiada ciężarówkę elektryczną napędzaną wodorem, ale na rynek północnoamerykański. Pierwszy prototyp spodziewany jest w pierwszej połowie 2021 roku.
  Czytaj całość
 • Hyundai zaprezentuje ciężarówkę XCIENT Fuel Cell Hyundai zaprezentuje ciężarówkę XCIENT Fuel Cell 2020-10-15
  Hyundai Motor Company będzie gospodarzem premiery online modelu XCIENT Fuel Cell, pierwszego na świecie, masowo produkowanego, ciężkiego samochodu ciężarowego z ogniwami paliwowymi, która odbędzie się 14 października o godzinie 10:00 czasu koreańskiego.
  Czytaj całość
 • Innowacyjne nowości w gamie Michelin X Multi Innowacyjne nowości w gamie Michelin X Multi 2020-10-15
  Michelin rozszerza ofertę opon ciężarowych przeznaczonych do transportu na średnich dystansach. Gama X Multi powiększa się o cztery nowe opony wyróżniające się większą nośnością oraz uniwersalnym zastosowaniem.
  Czytaj całość
 • Kontyngent zezwoleń Polska-Ukraina na rozdrożu Kontyngent zezwoleń Polska-Ukraina na rozdrożu 2020-10-15
  1-2 października br., w formie videokonferencji, obradowała polsko-ukraińska Komisja Mieszana ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Od początku Polska konsekwentnie dążyła do obniżenia kontyngentu zezwoleń, który w roku 2020 wynosi po 160 tysięcy sztuk dla każdej ze stron. Ukraina natomiast wnioskowała o zwiększenie kontyngentu na rok 2021 oraz przyznanie dodatkowych zezwoleń jeszcze na rok 2020. Ostatecznie obie strony nie zdołały wypracować kompromisu i nie osiągnięto porozumienia.
  Czytaj całość