Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 49

 • Bawaria nadal przyjmuje kierowców zawodowych bez obostrzeń Bawaria nadal przyjmuje kierowców zawodowych bez obostrzeń 2020-10-31
  W związku z pojawieniem się w przestrzeni medialnej informacji dotyczących wprowadzenia przez niemiecki kraj związkowy Bawaria obowiązkowych testów na COVID-19 dla kierowców ciężarówek, związek pracodawców „Transport i Logistyka Polska” informuje, że ze zmiana z 23.10 rozporządzenia rządu bawarskiego nie dotyczy kierowców zawodowych.
  Czytaj całość
 • Kontrolują światła pojazdów Kontrolują światła pojazdów 2020-10-31
  W Wreszcie inspektorzy wzięli się za światła. Z naszych obserwacji wynika, że to rzadkość, a samochodów z niewłaściwie ustawionymi światłami jeździ mnóstwo, zwłaszcza osobowych, które niejednokrotnie oślepiają jadących z przeciwka. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” - to hasło kampanii, w trakcie której funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego i Policji prowadzą wspólne kontrole prawidłowości oświetlenia pojazdów.
  Czytaj całość
 • Sytuacja w Europie – COVID-19 Sytuacja w Europie – COVID-19 2020-10-31
  W związku z ciągłymi zmianami dotyczącymi oświadczeń i wymogów dla kierowców w poszczególnych krajach Europy, firma SRW przygotowała wykaz aktualnych informacji i druków związanych z COVID-19. W poniedziałek 2 listopada 2020r. o godzinie 11:00 ekspert SRW ds. płac minimalnych Anna Guzik, omówi poniższe oświadczenia na Facebook’u prowadząc transmisję live.
  Czytaj całość
 • Branża autokarowa apeluje o wsparcie Branża autokarowa apeluje o wsparcie 2020-10-30
  Kryzys związany z pandemią koronawirusa wszystkim daje się we znaki, ale są branże, które ucierpiały szczególnie mocno. W dramatycznej sytuacji jest branża autokarowa. Jej przedstawiciele wystąpili z apelem do rządu o wsparcie. Mówią o tym w filmie, który pojawił się w internecie, na YouTube.
  Czytaj całość
 • Zakazy ruchu podczas świątecznego weekendu Zakazy ruchu podczas świątecznego weekendu 2020-10-30
  Inspekcja Transportu Drogowego przypomina o ograniczeniach w ruchu dla niektórych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Ograniczenia obowiązują w najbliższy weekend.
  Czytaj całość
 • Oszustwo wykryte pod światłem UV Oszustwo wykryte pod światłem UV 2020-10-29
  Bułgarski przedsiębiorca próbował ponownie wykorzystywać zezwolenie na jednokrotny, międzynarodowy przewóz towaru. Należący do niego zestaw zatrzymali do kontroli inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
  Czytaj całość
 • 200. DAF dla firmy Marathon International 200. DAF dla firmy Marathon International 2020-10-28
  Firma Marathon International z Kostrzyna powiększyła flotę, potwierdzając przy tym dominację marki DAF w swoim parku samochodowym. Niedawno odebrała jubileuszowego, dwusetnego DAF-a CF.
  Czytaj całość
 • Obostrzenia we Włoszech Obostrzenia we Włoszech 2020-10-28
  We Włoszech, na mocy dekretu Prezesa Rady Ministrów z 25 października 2020 r. TRANSPORT, w tym transport drogowy, JEST ZWOLNIONY z procedur i kontroli nakładanych na osoby wjeżdżające do Włoch z niektórych krajów uznanych za zagrożone, a także z ograniczeń wynikających z wprowadzenia godziny policyjnej – informuje Kancelaria Transportowa KOBEN, powołując się na doniesienia Ambasady RP we Włoszech.
  Czytaj całość
 • GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES 2020-10-27
  GEODIS, światowy lider w transporcie i logistyce, zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES, wiodącego operatora logistycznego w Polsce, zapewniającego kompleksową obsługę łańcucha dostaw.
  Czytaj całość
 • Zezwolenia na wjazd do hrabstwa Kent Zezwolenia na wjazd do hrabstwa Kent 2020-10-27
  W następstwie brexitu władze brytyjskie przygotowują wiele nowych rozwiązań dla przewoźników drogowych po zakończeniu okresu przejściowego, czyli od 01.01.2021. Jednym z takich rozwiązań będzie system nazwany Check an HGV is ready to cross the border.
  Czytaj całość
 • Badania techniczne po nowemu Badania techniczne po nowemu 2020-10-26
  Wprowadzenie obowiązku dokumentowania fotograficznego obecności pojazdu na badaniach technicznych, dotkliwe kary za spóźnienie się na badanie i kosztowne konsekwencje dla diagnostów za nieuczciwe praktyki - to niektóre ze zmian, jakie przewiduje przygotowywana przez rząd nowelizacja Prawa o ruchu drogowym.
  Czytaj całość
 • IRU podejmuje działania przeciwdziałające negatywnym skutkom COVID-19 IRU podejmuje działania przeciwdziałające negatywnym skutkom COVID-19 2020-10-26
  Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego IRU podjęła decyzję o rozpoczęciu działań na szczeblu UE mających na celu zawieszenie na czas pandemii przepisów dotyczących powrotu kierowcy do miejsca zamieszkania lub bazy przedsiębiorstwa co 3 lub 4 tygodnie oraz zakazu odbierania tygodniowego odpoczynku regularnego w kabinie pojazdu.
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi